איזה שינוי יכול להועיל לכם? נסו פירות וירקות

פורסם: 20 בדצמ׳ 2010, 7:00 על ידי: Sustainability Org

חוקרים בחנו ומצאו כי השינוי הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות בתזונה שלכם, הוא לצרוך עוד פירות וירקות

אלה הר-נוי | 20/12/2010 11:18
תגיות: תזונה בריאה,פירות וירקות,מניעת מחלות

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אוקספורד מצא כי אכילה של חמש מנות פירות וירקות במהלך היום, יכולה למנוע 15 אלף מקרי מוות מוקדמים בבריטניה בכל שנה - מתוכם 7,000 מקרים שנגרמים כתוצאה ממחלת לב כלילית, כמעט 5,000 מסרטן ולמעלה מ-3,000 מקרי מוות משבץ. מטרת המחקר הייתה לכמת את ההטבות הבריאותיות של שיפור בתזונה.

על פי הממצאים, ישנם שינויים נוספים בתזונה שיכולים להציל חיים. העלאה בצריכה של הסיבים התזונתיים לרמה המומלצת תוכל להציל את חייהם של עוד 4,000 איש בכל שנה, הגבלה בצריכת השומן תציל כמעט 7,000. 7,500 מקרי מוות מוקדם נוספים ניתנים למניעה באמצעות הפחתה בצריכת המלח עד לרמה המומלצת.

המחקר החדש, עליו דווח בכתב העת Journal of Epidemiology and Community Health, ניתח מקרי מוות ממחלת לב כלילית, שבץ וסרטן. כמו כן, בוצעו ניתוחים לנתונים על צריכת מזון וחומרים מזינים ממחקרים בנושא השפעת התזונה על תחלואה ומוות מוקדם.

אחר כך העריכו החוקרים מה עלול לקרות אם התזונה בבריטניה תשתפר לעומת המצב הנהוג כיום, לתזונה שעומדת בהמלצות הרשמיות. החוקרים הסבירו כי על פי מודל ממוחשב שפיתחו בהתאם לנתונים שנאספו, ההשפעה הטובה ביותר על הבריאות היא באמצעות העלאת הצריכה של הפירות והירקות לחמש מנות ביום לפחות.

מתוך הרשת החברתית-בריאותית כמוני www.camoni.co.il

לכתבה באתר nrg
Comments