44 ח"כים נגד רפורמת התכנון של נתניהו

פורסם: 14 ביולי 2010, 6:47 על ידי: Sustainability Org

חברי כנסת מכל סיעות הבית דורשים מנתניהו להפריד בין הרישוי לתכנון ברפורמה שהוא מוביל בחוק התכנון והבניה. מחר צפויה הפגנת מחאה נגד הרפורמה

nrg מעריב | 14/7/2010 13:38

44 חברי כנסת מתשע סיעות שונות, חברי אופוזיציה וחברי קואליציה, חתמו על עצומה הקוראת לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבצע שינוי ברפורמה בחוק התכנון. חברי הכנסת דורשים מנתניהו להפריד בין הרישוי לתכנון.
נתניהו. דרישה לפצל מן החקיקה הנוכחית את פרק התכנון
נתניהו. דרישה לפצל מן החקיקה הנוכחית את פרק התכנון צילום: רויטרס


"אדוני ראש הממשלה, אנו, חברי הכנסת, רואים חשיבות עליונה בחיזוק מערכת התכנון והרישוי בישראל, אנו סבורים כי יש להמשיך ולקדם בשלב הראשון את החקיקה בתחום הרישוי, המהווה חסם בירוקרטי עיקרי בו נתקלים אזרחי המדינה, ולפצל מן החקיקה הנוכחית את פרק התכנון, על שלל בעיותיו, אשר יידון בנפרד", נכתב בעצומה.

חבר הכנסת שחתמו על העצומה: עינת וילף, אורי מקלב, אברהים צרצור, מסעוד גנאים, טלב אלסאנע, אחמד טיבי, דב חנין, חנא סוויד, עפו אגרבריה, מנחם מוזס, יואל חסון, יעקב אדרי, מוחמד ברכה, חנין זועבי, ג'מאל זחלקה, סעיד נאפע, ניצן הורוביץ, אילן גילאון, חיים אורון, משה גפני, זאביק ביילסקי, מגלי והבה, רונית תירוש, רוברט טיבייב, רוחמה אברהם, רחל אדטו, אריה ביבי, זבולון אורלב, אורי
אורבך, אריה אלדד, מיכאל בן ארי, יעקב כץ, אורי אריאל, שי חרמש, גדעון עזרא, אבי דיכטר, עמיר פרץ,  איתן כבל, רוחמה אברהם, שלמה מולה, נחמן שי, יוחנן פלסנר, אורית זוארץ, ומרינה סולודקין.

בתוך כך, מחר (ה') ב-18:00 למרגלות מתחם הולילנד בירושלים תתקיים הפגנה של החברה להגנת הטבע והמטה לתכנון אחראי נגד הרפורמה בחוק התכנון והבנייה ובעד הפרדה של תחום הרישוי מתחום התכנון. ההפגנה תתקיים אחרי ארבעה שבועות רצופים בהם הציבה החברה להגנת הטבע משמרות מחאה וחלוקת חומר הסברה נגד הרפורמה בכל רחבי הארץ.

"המאבק ברפורמה בחוק התכנון והבנייה אינו עוד מאבק סביבתי רגיל, חשוב ככל שיהיה. זהו מאבק על דמותה של הארץ, על יכולתו של האזרח להשפיע על עתיד סביבת חייו בדורות הבאים. כל מי שגורלה של הארץ יקר לו, חייב להיות שם, על מנת שלא נתעורר בעוד מספר שנים ונמצא עצמנו במדינת הולילנד, עם מפלצות בטון לאורכה ולרוחבה של המדינה", אמר ניר פפאי, ראש אגף שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע.

לכתבה באתר nrg
Comments