הממשלה נגד השטחים הפתוחים

נשלח 10 ביוני 2011, 4:07 על ידי Sustainability Org

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה הצעת החוק שהמליצה לבחון תוכניות בנייה ישנות בהתאם לעקרונות תכנון חדשים. מגמה ירוקה: מדיניות הממשלה פוגעת בציבור

nrg מעריב | 5/6/2011 17:39
תגיות: שטחים פתוחים,מאבק סביבתי, חקיקה ירוקה
מגמה ירוקה נגד הפגיעה בעמק ססגון. נמשיך לראות מאבקים
מגמה ירוקה נגד הפגיעה בעמק ססגון. נמשיך לראות מאבקים צילום: מגמה ירוקה

כנראה שנמשיך לראות צעירים עם ראסטות נלחמים על פנינות טבע: ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (א') הצעת חוק של חברי הכנסת דב חנין וניצן הורוביץ , שהמליצה לבחון מחדש תוכניות בנייה בנות שמונה שנים.

הצעת החוק ביקשה לחייב בחינה של תוכניות בנייה ישנות, שעלולות להיות מנוגדות לחקיקה חדשה ולתפיסות תכנון עכשוויות. "בשנים האחרונות התמודדנו פעם אחר פעם עם תוכניות מגירה ישנות שהועלו מן האוב ויצרו איומים קשים על הסביבה", אומר ח"כ חנין. לדברי ארגון מגמה ירוקה, פעמים רבות הציבור נאלץ להיפרד משטחים פתוחים לטובת תוכניות שאושרו לפני יותר מעשר שנים ולא נבחנו מחדש, למשל תכנון בתי מלון בחופי ישראל ההולכים ומצטמצמים- שאושרו לפני שנחקק חוק החופים.

 "כך קרה בפלמחים, כך קרה בחופי הכנרת, כך קרה בעמק ססגון בתמנע. בכל המקרים הללו נתקלנו במצב משפטי משונה שבו תוכניות מגרה ישנות יכולות להתגבר על חקיקה מודרנית שחוקקה הכנסת תוך כוונה להגן על הסביבה", הוסיף ח"כ חנין.


אך, הצעת החוק לא זכתה בתמיכת השרים. "המדיניות התכנונית כיום פוגעת בזכותו של הציבור ליהנות משטחי הטבע ובזכותו לערער על הפגיעה בהם. דחיית הצעת החוק, כמו גם הרפורמה בתכנון של ראש הממשלה- ימשיכו לפגוע בציבור כולו", אמרו היום במגמה ירוקה.

לכתבה באתר nrg
Comments