הסדר עם אדם טבע ודין יאפשר לאחים נקש להקים מלון בכנרת

נשלח 30 בנוב׳ 2011, 2:09 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 30 בנוב׳ 2011, 5:01 ]

בפשרה נקבע שכפר הנופש אורכידאה בחוף כורסי יושלם - כל עוד לא יהיו סביבו גדרות ומגרש החניה והטיילת יהיו פתוחים לציבור ■ אדם טבע ודין: "למרבה הצער, בית המשפט לא היה יכול לתקן את הטעות הגדולה שעשה מינהל מקרקעי ישראל"

30/11/2011, מאת רז סמולסקי
 
כפר הנופש אורכידאה בחוף כורסי (אשלים) שבכנרת ייבנה לאחר שהושגה פשרה בין בעלי המלון, האחים נקש, והמתנגדים לבנייתו, בהם עמותת אדם טבע ודין. בסוף שבוע שעבר אישר בית המשפט המחוזי בנצרת, בראשות השופט דוד חשין, את הסדר הפשרה בין הצדדים, שמבטיח את נגישות הציבור לחוף.

חברת מלון אורכידאה, שבבעלות האחים נקש, רכשה את המגרש בחוף כורסי להקמת מלון בהיקף של 400 חדרים במכרז של מינהל מקרקעי ישראל תמורת 13 מיליון שקל ב-2006. ב-2009 קיבלה היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה גולן.

בפברואר השנה החלה הבנייה של בית המלון, ולפני כחודש הגישה עמותת אדם טבע ודין עתירה מנהלית נגד המשך הבנייה ובדרישה להרוס את מה שכבר נבנה. הטענה העיקרית בעתירה היתה שהיתר הבנייה אינו תואם את התוכנית המקורית של כפר הנופש.

לאחר שני דיונים בבית המשפט הושג הסכם פשרה, שקיבל תוקף של פסק דין, המבטיח את נגישות הציבור לחוף. "הסכם הפשרה מוודא שהבנייה תהיה בהתאם לתוכנית, שתהיה נגישות לציבור עד החוף, שלא יהיו גדרות סביב כפר הנופש ושמגרש החנייה והטיילת יישארו פתוחים לציבור", מסביר עו"ד איל שרון ממשרד אגמון ושות', שייצג את האחים נקש. "לטעמי, אלה דברים שהיו ברורים גם לפני העתירה, והמשמעות של הסדר הפשרה הוא בהדגשה שהתוכנית המקורית תישאר ושטחים שצריכים להישאר פתוחים יישארו כאלה".

לעומת זאת, עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין, מסר בתגובה: "למרבה הצער, בית המשפט לא היה יכול לתקן את הטעות הגדולה שעשה מינהל מקרקעי ישראל כששיווק את הקרקע לבניית כפר נופש".

לכתבה בהארץ


כתבות קשורות:

פשרה כואבת: יזמי הנדל"ן ניצחו יוקם כפר נופש בכינרת

 
Comments