מיסז'ניקוב: יש להסדיר מעמד "חוות הבודדים"

פורסם: 3 באפר׳ 2010, 8:42 על ידי: Sustainability Org

במהלך סיורו בנגב יחד עם בתו התייחס שר התיירות לוויכוח סביב מעמד חוקיותן של "חוות הבודדים" ואמר: "הן התגלמות המפעל הציוני"

ענת שיחור-אהרונסון | 3/4/2010 17:44 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"'חוות הבודדים' בנגב הם התגלמות המפעל הציוני" – כך הצהיר בצהריים (שבת) שר התיירות סטס מיסז'ניקוב במהלך סיורו בנגב יחד עם בתו. השר התייחס לסוגיית חוקיותן של "חוות הבודדים", והדגיש: "מדינת ישראל חייבת להסדיר את מעמדן החוקי תוך הכרה בתרומתן ההתיישבותית, החקלאית והתיירות. במיוחד לנוכח העלמת עין המתמשכת מבנייה בלתי חוקית של הבדווים בנגב".

סטס מיסז'ניקוב
סטס מיסז'ניקוב צילום: פלאש 90
לדברי מיסז'ניקוב, "הממשלה חייבת לחזק את 'חוות הבודדים' בשל תרומתן הגדולה לחיזוק החקלאות, התיירות והציונות בנגב. ובמיוחד לנוכח אוזלת היד ועצימת העיניים המתמשכת לנוכח הבניה הבלתי חוקית המאסיבית של הבדואים בנגב".

שר התיירות ובתו ניקול מלווים בראש מועצת רמת נגב שמוליק ריפמן ובידידו ראש מועצת עומר פיני בדש, פתחו את ביקורם באיזור ב"חוות הבודדים" "נאות", שם השתתפו בטיפול והגמעה של גדיים וטלאים וטעמו מהגבינות שמייצרים במקום.
 
התיירות בנגב מושכת תשומת לב בחו"ל

בהמשך יצאו לסיור ג'יפים ולביקור בבית השאנטי החדש שנפתח לא מכבר בנגב. בשיחה עם כתבים במהלך הסיור אמר השר מיסז'ניקוב כי בשנים האחרונות התפתחה בנגב תשתית תיירותית ענפה ואף נפתחו מאות אטרקציות ופינות חמד שממתינות לבואו של הציבור הישראלי. "אני ובתי ניקול מאד נהנים כאן גם ממזג האוויר המצוין וגם מקבלת הפנים החמה בחוות הבודדים כאן בנגב", אמר מיסז'ניקוב.

ראש מועצת רמת נגב ריפמן שאירח את שר התיירות בסיורו בנגב אמר כי מאז כניסתו של מיסז'ניקוב לתפקיד מורגשת תנופת עשייה בכל הנוגע לשיווק אתרי התיירות בנגב בארץ ובחו"ל. לדברי ריפמן, השר ביקש להתרשם בעיקר מתיירות המדבר שמתפתחת בנגב ומושכת תשומת לב רבה בחו"ל, כדי לבחון את הדרכים לחזק את שיווקה בעתיד, לכן תואמו עבורו ביקורים בשתי "חוות בודדים" - חוות "נאות" וחוות "כרמי עבדת".

מנגד, ארגוני הירוקים מתנגדים ל"חוות הבודדים" בשל פגיעתן בנוף הפתוח וכן בגלל שהן מביאות סוגי צמחייה זרים לאיזור הפוגעים במרקם הטבעי העדין. כמו כן, ארגונים חברתיים מתנגדים לחוות אלה בטענה כי אין להכשיר ולתת פרס על השתלטות בלתי חוקית על אדמות.

Comments