תוכנית פי גלילות הוגשה לוועדה המחוזית

נשלח 14 בספט׳ 2011, 2:15 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 14 בספט׳ 2011, 2:22 ]

רמת השרון קידמה את התוכנית הכוללת אזור תעסוקה של 700 אלף מ"ר ו-2,000 דירות קטנות שייועדו לזוגות צעירים, אך לא יימכרו כדירות ברות השגה

12/9/2011, מאת אריק מירובסקי
 
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רמת השרון, העבירה לוועדה המחוזית תל אביב את תוכנית פי גלילות הכוללת הקמת עשרת אלפי דירות, אזור תעסוקה גדול, מבני ציבור ופארק ירוק של 432 דונם. 

על פי התוכנית, 20% מכלל הדירות יהיו דירות קטנות שיאפשרו גם לצעירים להשתלב במתחם, אך הן לא אמורות להיות משווקות כדירות ברות השגה.

מדובר בתכנית המקודמת על שטח כולל של 1,850 דונם, שתכנונה החל ב-1995 והיא חלה על קרקעות שרובן בבעלות מינהל מקרקעי ישראל ויתרתן בבעלויות פרטיות. מדובר בשלב תכנוני נוסף, המפרט ברמת מתאר מקומית את ייעודי הקרקע השונים ומיקומם העקרוני בתחום התוכנית. זאת, באופן שניתן יהיה לקדם על סמך התכנית תוכניות מפורטות יותר.

אזור פי גלילות תחום בין כביש 5 בצפון; כביש איילון ממזרח; כביש 2 ממערב ותל אביב בדרום. מטרת התוכנית היא הקמת רובע עירוני מעורב לתעסוקה ומגורים והיא כוללת כ-10,000 יחידות מגורים וכ-700 אלף מ"ר לתעסוקה.

התוכנית תקיים קשרי גומלין עם תוכנית המתאר של השכונה הדרומית לה, הנמצאת בשטח השיפוט של תל אביב, שעה שניתן יהיה להעביר זכויות בנייה מהתוכנית התל אביבית לתוכנית פי גלילות, במסגרת הליך של ניוד זכויות.

על אף שכ-2,000 דירות קטנות יוקמו באזור, מדגישים בעיריית רמת השרון, כי הן יימכרו במסגרת השוק החופשי, קרי - אין כוונה לשלבן במסגרת התוכניות להקמת דירות ברות השגה. עם זאת, בעירייה מקווים, ששטחן הקטן יוזיל את מחיריהן ויאפשר לזוגות צעירים לרכוש את חלקן.

בנוסף, יכלול האזור מרכז תחבורה משולב, כולל תחנת רכבת, מרכז תחבורה ציבורי,
תחנות אוטובוסים ומוניות, מוסדות ציבור ופארק שישתלב בפארק הירקון.

ראש העיר, איציק רוכברגר התייחס לדברים: "אני מברך על המהלך, שכן החזון שלי
היה להסיר אחת ולתמיד את הסכנה של מיכלי הגז והדלק בפי גלילות ולהפוך את האזור כולו למנוף כלכלי עם פתרונות מגורים. מדובר ללא ספק במהלך נוסף שישפר את איכות החיים בעיר ויתרום לחוסנה הכלכלי של רמת השרון".

ארגון מגמה ירוקה לעומת זאת, הודיע כי הוא מתנגד לתוכנית הפוגעת בערכי נוף וטבע
מיוחדים, ששרדו בזכות איסור הבנייה שחל עד כה במקום. כמו כן, מזהירים בארגון כי
קיים חשש לזיהום הקרקע באזור כתוצאה מדליפת סולר וחומרים מסוכנים שאוחסנו בעבר בחוות הגז.
לכתבה באתר דהמרקר


כתבות קשורות:
 
Comments