פלמחים ב'? צועדים נגד כפר נופש בניצנים

פורסם: 12 בפבר׳ 2011, 21:30 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 12 בפבר׳ 2011, 21:48 ]
צעדת החולות המסורתית של חולות ניצנים, נוצלה בסוף השבוע כדי לרתום מאות מתנגדים לתוכנית כפר הנופש המתוכנן במקום. "שטח הכפר כפול בהיקפו מבתי המלון הגדולים, והוא ישנה לחלוטין את האזור הרגיש", אמרו בחברה להגנת הטבע
יעל דראל, 12/2/2011

צעדת החולות המסורתית בחולות ניצנים, היוצאת לדרך בפעם ה-16, התקיימה השנה בסימן התנגדות לתוכנית כפר הנופש שעתיד להיבנות באזור. למעלה מ-3,000 בני אדם ניצלו את מזג האוויר הנעים והגיעו היום (שבת) לאירוע - ומאות מהם אף חתמו על עצומה כנגד התוכנית.

 

תוכנית כפר הנופש מתקדמת מזה מספר שנים במוסדות התכנון, במסגרת תוכנית מתאר ארצית למרחב ניצנים וצפון אשקלון (תמ"א 39 - י.ד). המתחם העתידי צפוי על פי התוכניות להכיל 900 יחידות אכסון תיירותי, במרחק של כ-1200 מטרים בקו אווירי מהיישוב ניצן, באזור רגיש מבחינה סביבתית הממוקם בלב שמורת הטבע חוף ניצנים.


כרזה של מטה המאבק, בשטח (צילומים: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע) 

 

התוכנית מקודמת על ידי מינהל מקרקעי ישראל והמועצה האזורית חוף אשקלון, אך כאמור, בשל הרגישות הסביבתית הרבה של האזור, זוכה להתנגדות מצד מטה מאבק - שכולל בין השאר את החברה להגנת הטבע, עמותת אדם, טבע ודין, הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד ועמותת חופים לנצח.

 

האירוע היום, שאורגן גם על ידי רשות הטבע והגנים והמועצות האזוריות בסביבה, עמד כאמור בסימן שמירה על החולות והתנגדות לתוכנית. שמורת החולות ניצנים משתרעת ביו אשדוד לניצנים ונחשבת לבית גידול ייחודי למיני בעלי חיים וצמחים רבים.חותמים על העצומה
 

"כפר הנופש המתוכנן בחוף ניצנים מוצע בגודל שלא מוכר בארץ. שטח הכפר כפול בהיקפו מבתי המלון הגדולים ביותר בישראל והוא ישנה לחלוטין את חוף ניצנים, שיהפוך מחוף כפרי ופסטורלי לאזור בנוי וגדוש בפיתוח, ויקטע לשניים את בית הגידול החולי - על מרכיבי הנוף, החי והצומח הייחודיים שבו", נמסר מהחברה להגנת הטבע.

 

לדבריהם, "שמורת החולות היא חלק מרצף חולי המשתרע מאשדוד בצפון ועד אשקלון בדרום והיא מהשרידים אחרונים של מרחבי החולות שהשתרעו בעבר לאורך מישור החוף". 


לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
טירונות בניצנים: כפר נופש ענק מאיים על החולות
Comments