פארק הפולג ניצל: כביש 551 ייסלל צפונית לרעננה

פורסם: 15 בספט׳ 2010, 23:50 על ידי: Sustainability Org

כביש הרוחב שיחבר את כביש 2 לכביש 4 יוסט דרומה ולא יפגע בפארק הפולג. השמורה - הריאה הירוקה של איזור השרון - תישמר

nrg מעריב | 14/9/2010 16:23
הישג לטבע ולסביבה: תוואי כביש 551, שעתיד לחבר את כביש החוף (2) עם כביש חיפה-תל אביב (4), יוסט דרומה כדי למנוע פגיעה במרחב הפולג. היום (ג') החליטה המועצה הארצית לתכנון ובנייה שהכביש ייסלל דרומית ליישוב בצרה בשרון, סמוך לגבולה הצפוני של רעננה. בכך, למעשה, נמנעה פגיעה סביבתית ונופית במרחב פארק הפולג.

מרחב הפולג. תמונה מגוונת של נוף השרון
מרחב הפולג. תמונה מגוונת של נוף השרון צילום: החברה להגנת הטבע

פארק הפולג מתפקד כריאה הירוקה המרכזית של אזור השרון, עם מרקם חי וצומח מרשים, המשמש יעד למטיילים ונופשים רבים. בעונת הפריחה פורחים בפארק פרחי בר כמו אירוס הארגמן וסחלבים. באיזור עובר גם נחל פולג, זאת לצד שטחי ביצה עם צמחיית מים אופיינית ועופות מים. לדברי אנשי החברה להגנת הטבע, כל אלה יוצרים ביחד תמונה מגוונת של נוף השרון, המהווה תבנית נוף חשובה ומשמעותית ביותר במרכז הארץ.

בחברה להגנת הטבע, אשר פועלת כבר שנים רבות להסטת תוואי הכביש, ברכו על ההחלטה. "הצבעת המועצה הארצית מהיום תוביל לכך שמרחב הפולג יישאר מוגן ושמור לתושבי אזור השרון וכלל מדינת ישראל, ותושבי השרון יקבלו את הפתרון התחבורתי הראוי ביותר", ציינו אנשי החברה להגנת הטבע. חלופה זו נתמכה גם על ידי היישובים במרחב – חוף השרון, רעננה, כפר סבא, הרצליה וכפר שמריהו.

לכתבה באתר nrg
Comments