ערוץ 10 כשל באייטם לא אקולוגי

פורסם: 20 במרץ 2010, 8:46 על ידי: Sustainability Org

אנשי ערוץ 10 הגיעו לדיונה הגדולה באשדוד, ויצאו לקרוע את החולות. הדיונה, היא מקום נפלא לטייל בו, רק שתרבות נהיגת השטח הפרועה מבטיחה שגם ממנה לא יישאר הרבה. ערוץ 10: "אנו מקפידים לא לפגוע בסביבה"

סופ
אביב לביא | 20/3/2010 13:27 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פעם ערוץ 10 הכריז על מהפכה ירוקה והעלה את כדור הארץ על ראש שמחתו. מאז השתנו דברים. "לילה כלכלי", למשל , התוכנית היומית המצליחה של שרון גל, עוסקת בירוקים - אבל לא במובן הסביבתי.
צילום: אי-פי
דיונה צילום: אי-פי

בשבוע שעבר הוקדשו כמה דקות בתוכנית לבחינת שאלה הרת גורל: מהו כלי הרכב שמתאים יותר לדהירה על חולות מדבריים - אופנוע שטח או טרקטורון? צביקה יחזקאלי, חובב אופנועים ידוע, נשלח דרומה מלווה ברוכב מקצועי כדי לחזור עם תשובות.

למעשה, הצוות לא מאוד הרחיק. במקום למדבר, הגיעו לדיונה הגדולה באשדוד, ויצאו לקרוע את החולות. הדיונה באשדוד, כמו אחיותיה הדיונות האחרונות ששרדו לאורך מישור החוף הדרומי, היא מקום נפלא לטייל בו, רק שתרבות נהיגת השטח הפרועה מבטיחה שגם ממנה לא יישאר הרבה.

כל טרקטורון ואופנוע שגורסים את החולות ממוטטים מחילות של בעלי חיים, משמידים צמחייה, מאיצים את הסחף והבלאי של הדיונה, שלא לדבר על סכנת הנפשות כשההשתוללות מתרחשת בקרבת מטיילים

וילדים. מערוץ טלוויזיה ומעיתונאי מוערך כמו יחזקאלי אפשר לצפות שיהיו בצד המקיים, לא בצד המאיים.

אחר כך עברו לחולות ניצנים. פה כבר יש שאלה חוקית. בשמורת טבע אסור לנסוע מחוץ לשבילים המסומנים. על פי התמונות, נראה שיחזקאלי ושות' דהרו בכל מקום אפשרי - רק לא בשביל מסומן. ברשות הטבע והגנים, שאמונה על אכיפת החוק, לא אהבו את המפגן הזה, אבל לא ינקטו הליכים מפני שמהתמונות אי אפשר להסיק חד משמעית אם הצילומים נעשו בתוך תחומי השמורה.

מערוץ 10 נמסר: "בטרם היציאה לשטח וידאנו במפות לסימון שבילים כי השטחים המדוברים אינם שמורת טבע. מעבר לכך, לא היה במקום שילוט האוסר על נסיעה בשטחים. אנו מקפידים לא לפגוע בסביבה ונמשיך לרכוב במקומות המותרים". 
 
צילום: אדי ישראל
שמורת חולות ניצנים צילום: אדי ישראל
 
Comments