ראש עיריית אילת: מוותר על השימוש בחולות מסמר

נשלח 18 בנוב׳ 2011, 12:41 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 18 בנוב׳ 2011, 12:42 ]

"ערכי הטבע קודמים לצרכי הבנייה", כתב מאיר יצחק הלוי לשרי השיכון והגנת הסביבה. הוא מצטרף לקריאת התושבים וארגוני הסביבה למנוע את הרס הדיונה האחרונה בערבה. גם החברה להגנת הטבע פנתה לשר אטיאס: "ניתן לספק חומר גלם בלי לפגוע בחולות"

אבי גרצמן | 17/11/2011 9:51 
תגיות: חולות סמר
חולות סמר- רגעים של הכרעה: נמשכים המאמצים להציל את חולות סמר, לפני הפגישה המשולשת בשבוע הבא בין השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, שר השיכון אריאל אטיאס וראש מינהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן שצפויה להכריע את גורל הדיונה.

השבוע פנה ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, לארדן ואטיאס, והודיע כי הוא מוכן לוותר על השימוש בחולות הדיונה, המיועדים לצרכי בנייה בעירו. "ערכי הטבע במקרה דנן קודמים לצורך בניצול חולות לצרכי בנייה באילת", כתב הלוי. "בטוחני, כי מבלי מאמץ גדול, ימצאו החלופות הראויות לבנייה והתפתחות העיר אילת, תוך שמירה על חולות סמר הייחודיים".
צילום: יעל אולק
גרביל דרומי בחולות סמר צילום: יעל אולק
 
במקביל, גם החברה להגנת הטבע, השותפה למאבק למען שמירת החולות, ביחד עם סבב"ע ותושבי האזור, פנתה השבוע לשר אטיאס, בבקשה לעצור את מהלך כריית החולות.

"החברה להגנת הטבע בטוחה כי למרות התכנית המאושרת לכריית החול באתר, עדיין ניתן לספק חומר גלם לבנייה באילת מבלי להמשיך ולפגוע בדיונות של חולות סמר", כתב מנכ"ל החברה להגנת הטבע, קושה פקמן לשר אטיאס. "גם במדרש קהלת נכתב
'...כל מה שבראתי בשבילך בראתי... תן דעתך שלא תקלקל ותחריב את עולמי, שאם קלקלת, אין מי שיתקן אחריך'...", נכתב עוד בפנייתם. פניית החברה להגנת הטבע התקבלה במשרד השיכון, שהעדיף לא להעביר תגובה. לקראת הפגישה המכרעת (ככל הנראה ביום שני הקרוב) הכריז השבוע השר ארדן לפני פעילי המאבק כי יהיה מוכן לשלם כשני מיליון שקל פיצוי לקבלן בתמורה על ויתור על זכייתו במכרז.
 
Comments