הוגש ערר: מלון בססגון - פגיעה בלתי הפיכה בטבע

פורסם: 5 במרץ 2012, 7:11 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 במרץ 2012, 7:12 ]

המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע מנסים למנוע את הקמת המלון בבקעת תמנע. הגישו ערר למועצה הארצית לבנייה. "המיזם מתוכנן בלב ליבו של שטח מדברי רגיש וייחודי", כתבו

nrg מעריב | 5/3/2012 11:17
תגיות: עמק ססגון,החברה להגנת הטבע,המשרד להגנת הסביבה
ניסיון אחרון להציל את עמק ססגון: המשרד להגנת הסביבה, החברה להגנת הטבע וראש עיריית נתיבות הגישו בשבוע שעבר ערר נגד אישור הקמת המלון בעמק ססגון.

הערר הוגש לוועדת המשנה לעררים - המועצה הארצית לתכנון ובניה, על החלטת הועדה המחוזית דרום, המאשרת בניית מלון של קבוצת איגרא באזור עמק ססגון בבקעת תמנע. כזכור, לפני כשלושה חודשים אישרה הוועדה המחוזית דרום את הקמת המתחם העצום בערבה. גם הגעתו של השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, לדיון המכריע לא עזרה.

המלון בתמנע על סדר היום
ניסיונות נוספים להצלה עמק ססגון
דרישה: לבטל מענק לפרויקט המלונאות בתמנע
מצטרפת למאבק: עדי לוסטיג שומרת על עמק ססגון
למרות ההתנגדות: משרד התיירות בעד מלון בססגון 
צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע
עמק ססגון. ניסיון אחרון צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

כעת, מבוצע ניסיון אחרון למנוע את הקמת מתחם התיירות במתווה הנוכחי שלו. "מדובר במיזם שאפתני, בלב ליבו של שטח מדברי רגיש וייחודי, שתוכנן באופן בלתי אחראי והותווה על פי נורמות תכנוניות ארכאיות ונושנות, המאיים לפגוע פגיעה בלתי הפיכה בסביבה ובציבור כיום - ועל חשבון הדורות הבאים", נכתב בערר. במשרד להגנת הסביבה ובחברה להגנת הטבע דורשים להשיב את התכנית לוועדה המחוזית לצורך בדיקת חלופות.

בקעת תמנע היא מרחב גאוגרפי עשיר באוצרות טבע נופיים, גאולוגיים והיסטוריים. בשל חשיבותה העצומה עשוי אונסק"ו להפוך את הבקעה לאתר מורשת עולמית. חלקה הדרומי ניזוק קשות מפעילות כרייה וחציבה של נחושת, שהופסקה בשנות ה-80 וחודשה בשנים האחרונות.

ב-16 השנים האחרונות מנהלים תושבי האזור, פעילי הסביבה, ארגוני הסביבה וגם המשרד להגנת הסביבה מאבק נגד הרס פנינת הטבע. למעשה לא מדובר בבית מלון אחד אלא בארבעה, שמפאת גודלם המפלצתי וההרים במקום לא יהיה אפשר לראות מקצה אחד של המתחם את הקצה השני שלו.

ההחלטה של הוועדה המחוזית התעלמה מדוח סביבתי שהיא עצמה הזמינה וקבע שיש לעצור את הקמת המלון בעמק ססגון ולהקים את הפרויקט בשטח חלופי.


כתבות קשורות:
Comments