סקוטלנד: סנאי נדיר עצר פרויקט בנייה

נשלח 28 בספט׳ 2011, 7:49 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 28 בספט׳ 2011, 7:52 ]

קבלן הבונה באזור כפרי נאלץ לעצור את הפיתוח בגלל סנאי אדום אחד שחי בו. "הוא עשוי להיות חלק מקבוצה", אמרו חובבי הטבע

שי אילן | 26/9/2011 10:23
תגיות: סנאי, סכנת הכחדה, סקוטלנד (סביבה)

תוכניותיו של קבלן לבנות 15 יחידות דיור באזור כפרי בסקוטלנד הופסקו, ועשויות להתבטל לחלוטין. הסיבה: באזור התגלה סנאי אדום בודד. אלן ניבן עוסק בפיתוח אזור סנט אנדרוז בסקוטלנד. בסקר מקדים שנערך באזור הכפר לטוקאר, שם הוא התכוון לבנות את הפרויקט הבא שלו, נמצא במקום סנאי אדום, חיה אופיינית לאזור, הנמצאת בסכנת הכחדה.

סנאי אדום.
סנאי אדום. "אסור להרוס את בית גידולם של סנאים כאלה" צילום: אי-פי-איי

חוקים שעברו בשנה האחרונה קובעים שאסור להרוס את בית גידולם של סנאים כאלה, אפילו אם מדובר בסנאי אחד בלבד. כעת יש אפשרות לרשות שמורות הטבע הסקוטית לבטל את הפרויקט.

חובבי טבע מקומיים, התומכים בביטול הפרויקט, טוענים שלמרות שהתגלה רק סנאי אחד, הוא עשוי להיות חלק מקבוצה הרבה יותר גדולה.

איש המועצה המקומית חובב הסנאים, רון קאירד אמר: "אני מרחם על הסנאי הזה. פעלתי למען הסנאים האדומים שנים רבות ואנחנו צריכים להגן עליהם, אחרת הם ייעלמו". קאירד אמר שבין העצים נמצאו מעין קינים עשויים ענפים האופייניים לסנאים אדומים.

נציגת רשות שמורות הטבע הסקוטית אמרה כי יש לערוך באזור סקירות מקיפות יותר. "יש מספר קריטריונים בהם קבלן צריך לעמוד מבחינה חוקית כדי להרוס את בית הגידול של סנאי אדום", היא אמרה. לדבריה, הוא יצטרך להוכיח שהפרויקט שלו הוא בעל תועלת חברתית וכלכלית ניכרת.

חברי מועצה אחרים זעמו על הפסקת הפיתוח. "צריך לשמור על איזון", אמר רוג'ר גאי, חבר מועצה מהמפלגה השמרנית. "אני בעד הגנה על זנים נכחדים, אבל גם אנשים באזורים כפריים זכאים לבתים מודרניים, לא פחות מאנשים המתגוררים בערים".

לכתבה באתר nrg
Comments