סקר לקראת ט"ו בשבט: 80% רוצים לנטוע עץ

פורסם: 20 בינו׳ 2010, 4:43 על ידי: Sustainability Org
תאריך פרסום: 18/1/2010
 
חג הנטיעות מתקרב וסקר מיוחד של קק"ל מגלה ש-71% מהאוכלוסייה נטעו עץ בישראל ו-80% מעוניינים לעשות כך. 27% מהנשאלים מקשרים בין התחום הירוק לנטיעת עצים.
 
כ-80% מהציבור מעוניין לנטוע עץ בישראל, כך עולה מסקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה עבור קרן קיימת לישראל. שבוע וחצי לפני חג האילנות מגלה הסקר ש-71% מהנשאלים כבר נטעו עץ בשטח הארץ.

הסקר בוצע בקרב 500 נשאלים ובדק גם את הקונוטציה של המושג נטיעת עצים בקרב הציבור בישראל. מנתוני הסקר עולה כי 27% מהנשאלים מקשרים את נטיעת העצים לתחום הירוק, ל-25% המחשבה הראשונה שעולה בנושא היא אוויר נקי ו-21% מקשרים את נטיעת העצים עם ט"ו בשבט. עוד עולה מהסקר ש- 95% מהציבור בישראל, תופס את קרן קיימת לישראל  כגוף הרשמי המקדם את נושא נטיעת העצים ומתחזק את היערות השונים בישראל.
 

"תוצאות הסקר איששו את מה שחשבנו. הציבור רוצה לנטוע ולכן אנחנו יוצאים השנה בקמפיין הקורא לכל הציבור לבוא ולנטוע עמנו עץ", אמר אפי שטנצלר יו"ר קק"ל. בט"ו בשבט הזה כל מי שרוצה מוזמן להגיע למגוון מוקדי קק"ל ולנטוע עץ או לחילופין להיכנס לאתר קק"ל 'להקלק וטע' ואנשי קק"ל יעשו זאת עבורו.

שטנצלר הוסיף ש"ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה יש היום יותר עצים מאשר לפני 100 שנה. בשנת 1901, שנת היווסדה של קק"ל, היו בארץ 14 אלף דונם יער בלבד. בשנת 1942 היו בארץ 35 אלף דונם יער נטוע, בשנת 1980 היו בארץ 556 אלף דונם יער נטוע, כיום סך כל השטח המיוער במדינה 856 אלף דונם".

לקראת ט"ו בשבט שמה לעצמה קק"ל למטרה לנטוע שבעה מיליון עצים בעשור הקרוב כחלק מהמלחמה בהתחממות כדור הארץ. בשנה האחרונה בלבד השקיעה קק"ל 26 מיליון שקל בנטיעות באזורים שונים בארץ. לשם כך פועלת ומציבה קק"ל מספר רב של תחנות ופעילויות לאזרחי המדינה אשר מעוניינים לנטוע עץ.

 
 
 
Comments