עיירה בארה"ב מציגה: מעבר חצייה לזוחלים

פורסם: 2 באפר׳ 2010, 12:06 על ידי: Sustainability Org

עיירה במדינת ורמונט תשקיע 150 אלף דולר לבנות תעלות מתחת לכביש המהיר שימנעו רמיסה של סלמנדרות וזוחלים אחרים מתחת לגלגלי מכוניות

סוכנויות הידיעות | 2/4/2010 17:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעיירה מונקטון שבמחוז אדיסון, מערב מדינת ורמונט בארצות הברית, חיים כ-1,800 תושבים. ועדיין, העיירה תשקיע לא פחות מ-150 אלף דולר להתקנת תשתיות בכבישים שיצילו חיים. אלא שהצורך אינו בהצלת חיי אדם, אלא בהצלן חייהן של סלמנדרות, זוחלות קטנות גוף בעלות זנב. מסתבר שהמכוניות שעוברות בכביש המהיר, החוצה את העיירה, רומסות למוות בלילה אחד כמאה סלמנדרות, כמו גם סוגים שונים של צפרדעים. הפתרון: תעלות מתחת לכביש, שיצילו לפחות חלק מהסלמנדרות.

על פי הפרסום ב-Burlington Free Press, הוועדה לשימור במונקטון קיבלה ממדינת ורמונט תקציב של 150 אלף דולר להתקנה של שתי תעלות מתחת לכבישים, שיסייעו להפחית בצורה ניכרת את הפגיעה בדו-חיים,
זוחלים ויונקים קטנים שיעברו בין הרמה שבדרום מזרח העיירה לבין ביצת הויזנגה שבצפון מערב.

הפרויקט הייחודי והיקר צפוי להסתיים בשנת 2011, ומדובר במעבר הראשון בהיסטוריה של ורמונט המיועד להצלת בעלי חיים בכביש מהיר. "אנחנו פשוט נרגשים", אמר יו"ר הוועדה לשימור, כריס סלזר. "הבנו שהתקציב של המדינה מוגבל, והתחרות עליו הייתה קשה. לא יכולתי להיות שמח יותר שזכינו בו".

ג'ים אנדרוס, המומחה הגדול לדו-חיים בוורמונט, אמר כי התעלות החדשות הן המעברים החשובים ביותר למעבר דו-חיים במדינה. "זנים רבים של דו-חיים מנסים לעבור את הכביש המהיר, בגלל ביצת הויזנגה שנמצאת בקצה", אמר. "הסלמנדרות שחיות באיזור נחשבות למיוחדות מאד".
צילום ארכיון: אי-אף-פי
סלמנדרה. ''הסלמנדרות שחיות באיזור נחשבות למיוחדות מאד'' צילום ארכיון: אי-אף-פי
 
Comments