תוכנה שתחסוך לכם כסף על הדפסות

פורסם: 26 במרץ 2012, 8:11 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 26 במרץ 2012, 8:12 ]
חברת אדובי טוענת שהיא יכולה להפחית לכם 40% מכמות ההדפסות ומההוצאות עליהן: תוכנה שפיתחה תפרוס לכם את הטקסט בצורה שתנצל טוב יותר את שטח הדף, תסיר מודעות בהדפסת עמודי אינטרנט, תשנה הדפסות גרפים בטבלאות אקסל ותמיר גרפים צבעוניים לתבניות קריאות בשחור-לבן
סוכנויות הידיעות, 7/3/2012

חוסכים בנייר - ובכסף: חברת התוכנה אדובי השיקה השבוע תוכנה בשם LeanPrint, שאמורה קצץ את הצריכה הממוצעת של דיו ונייר להדפסה במשרד, יחד עם עלויות ההדפסה, בכ-40%.

 

בחברה מסבירים, כי התוכנה מאפשרת ארגון מחדש של המסמכים, כך שהם מודפסים ביעילות גדולה יותר. התוכנה פורסת את הטקסט בטורים אנכיים על מנת לנצל טוב יותר את שטח הדף, מסירה מודעות בהדפסה של עמודי אינטרנט, משנה הדפסות גרפים בטבלאות אקסל, וממירה גרפים צבעוניים לתבניות קריאות בשחור-לבן. לפני הדפסת המסמכים, היא מראה למשתמש כיצד הדף יראה אחרי הדפסה.

 

התוכנה גם עוקבת אחרי מידת החיסכון שמאפשרת התוכנה למשתמשים ולארגונים שלמים, כלים שמאפשרים למנהלים לאלץ את העובדים להדפיס על שני צידי הדף. החברה משתפת פעולה בנושא עם חברת טושיבה, שמציעה באתר שלה את התוכנה, בתמורה ל-99 דולר לכל משתמש או ב-36 דולר לכל משתמש לשנה, בנוסף לתקופת ניסיון בת 30 יום.

 

"LeanPrint מבטיחה לבצע מהפכה באופן שבו כולנו מדפיסים בבית ובמשרד, באמצעות חיסכון בזמן, כסף ובסופו של דבר בשמירה על הסביבה", כך אמר ביל מלו, סמנכ"ל שיווק, שירותים ופתרונות של טושיבה אמריקה.

 

324 ליטר מים ל-1 ק"ג נייר

נכון להיום, הנייר מהווה יותר מ-40% מהשימוש העולמי בעצים שנכרתים, כאשר העסקים תורמים חלק משמעותי מתוך השימוש הכולל בנייר.

 

על פי נתונים של איגוד היער והנייר האמריקאי משנת 2004, האמריקאים משליכים 4 מיליון טונות של נייר משרדי בכל שנה - מספיק כדי לבנות חומה בת 4 מטרים מניו יורק ועד קליפורניה. כמות כזו של נייר לא ממוחזר, דורשת כ-96 מיליון עצים.

 

על פי נתוני האיגוד, ייצור נייר הוא גם אחד מהצרכנים הגדולים ביותר של מים בתעשייה, מבחינת כמות המים המנוצלים לכל ק"ג של מוצר מוגמר. על פי ההערכות, דרושים 324 ליטר מים על מנת לייצר 1 ק"ג של נייר.

 

הפחתת כמות הנייר ומיכלי הדיו בקרב עסקים, עשוייים גם לקצץ בהוצאות של עסקים. על פי הערכות שונות, החברות המובילות בארצות הברית הוציאו בשנת 2002 כ-217 מיליארד דולר על נייר משרדי לבן.

 

בשוק קיימות תוכנות נוספות שמאפשרות לחסוך בנייר: התוכנה של חברת GreenPoint מאפשרת למשתמש לקצץ ביתר קלות טקסטים, תמונות ועמודים לא רצויים לפני ההדפסה. בנוסף, ארגון World Wildlife Foundation השיק בשנת 2010 פורמט חדש של קובץ, עם סיומת WWF, שלא ניתן להדפיס אותו, על מנת למנוע הדפסה של מכתבי דוא"ל מסוימים. 

להורדת התוכנה של אדובי (בתשלום)

 

לכתבה באתר ynet 


Comments