עיריית תל-אביב מחפשת סטארט-אפים שישנו את העולם

פורסם: 9 במאי 2015, 3:40 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 9 במאי 2015, 3:41 ]

תוכנית Tel Aviv Create הוקמה על ידי קרן טרה ונצ'רס ובשיתוף עיריית תל אביב, ויזה, BOSCH, לאומי קארד ותאגיד האנרגיה הפורטוגלי EDP ■ לתוכנית יתקבלו יזמים בתחומים הכוללים אנרגיה, אינטרנט של הדברים, פינטק, מזון, תחבורה וערים חכמות. טרה תשקיע בחברות עד 5 מיליון דולר

ענבל אורפז, 3/5/2015

תוכנית חדשה מצטרפת לכלים העומדים לרשות יזמים חדשים. קרן טרה ונצ'ר פרטנרס (Terra Venture Partners) הודיעה היום על הקמת Tel Aviv Create - תוכנית לסיוע ליזמים בפיתוח מוצרים וטכנולוגיות לצרכים עולמיים בתחומי האנרגיה, אינטרנט של הדברים, פינטק, מזון, תחבורה, בריאות וערים חכמות.

השותפות של טרה במיזם הן עיריית תל-אביב שתארח את המיזם במתחם "הספרייה", מרחב היזמות של העירייה במגדל שלום בעיר. שותפות נוספות לתוכנית הן קרן ההשקעות של ויזה, BOSCH, אירופה, לאומי קארד ותאגיד האנרגיה הפורטוגלי EDP. המיזם הוקם בהשקעה ראשונית של מיליון דולר.

חממת הסטארט אפ הגרמנית של אקסל שפרינגר. צילום: בלומברג

לתוכנית מבנה פעילות לא סטנדרטי: יתקבלו אליה יזמים בודדים, לא בהכרח בקבוצות, רובם עם ניסיון קודם בעולם ההיי-טק ויכולות מוכחות. כמו כן, היזמים יגיעו עוד לפני גיבוש רעיון להקמת חברה והם יבחנו על יכולותיהם היזמיות ויקבלו תמיכה ומימון להקמה של מיזם טכנולוגי חדש מקרן TERRA. החברות הרב לאומיות השותפות לתוכנית יחשפו את היזמים לצרכים בשוק והם יקבלו תמיכה ומימון להקמת מיזם טכנולוגי חדש בתחום מהקרן.

בכל שנה יערכו שני סבבים כאלו, בהם ישתתפו כ-25 יזמים. אלו ישתתפו במשך חודשיים במחנה אימונים במהלכם ילוו על ידי מנטורים במטרה לגבש רעיון לפיתוח מוצר. בשלב השני, יבחרו חמישה עד שבעה צוותים בעלי הרעיונות הטובים ביותר על ידי ניציגי החברות. כל צוות יקבל מימון של עד 50 אלף דולר לפיתוח ראשוני של המוצר, ללא צורך לוותר על זכויות בקניין הרוחני, ולאחר מכן יעברו 4 חודשי הדרכה ואימון בהם יפתחו מוצר אלפא. בסוף התהליך הקרן תבחן השקעה של עד 5 מיליון דולר במיזמים המתאימים - עד מיליון דולר לחברה.

ברק גולדשטיין, שותף בקרן טרה, מסר: "מטרת התוכנית להצמיח דור חדש של יזמים שיתמקדו בפיתוח פתרונות ומוצרים בתחומים בעלי השפעה, המחוברים לתעשייה הבינלאומית. כיום, חלק גדול מהסטארט-אפים הישראליים מתמקדים בפיתוח של אפליקציות וטכנולוגיות לתחומי הסושיאל, הגיימינג והפרסום. חשוב לנו לאפשר ליזמים גישה לחברות מובילות בתעשייה ולשוק הבינ"ל בעיקר בתחומים עם אתגרים משמעותים שמשפיעים לחיוב על חייהם של מיליונים כמו אנרגיה, תחבורה, בריאותו כלכלה שיתופית".

אסף זמיר, סגן ומ"מ ראש עיריית תל-אביב, מסר: "התכנית Tel Aviv Create תעודד יזמים צעירים לקחת חלק בפתרון אתגרים בעלי השפעה עולמית. התכנית היא חלק ממהלך רחב יותר בו אנו נותנים מקום למיזמים אשר תורמים לשיפור איכות החיים האורבניים ומלווים אותם בתהליך הצמיחה. כל אלו מסייעים לפתח ולמצב את תל אביב-יפו כמרכז עולמי מוביל לחדשנות ויזמות"

לכתבה בדהמרקרComments