סוכנות האנרגיה הבינלאומית: הטמפרטורות יטפסו ב-3.5 מעלות עד 2035

פורסם: 14 בנוב׳ 2010, 21:06 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 17 בנוב׳ 2010, 10:10 ]
סוכנות האנרגיה הבינלאומית מסרה שהטמפרטורה העולמית תטפס ב-3.5 מעלות ב-25 השנים הבאות. המשמעות: הממשלות לא עומדות בהחלטת ועידת האקלים בקופנהגן, לפיה הן ימנעו מהטמפרטורות לעלות ביותר מ-2 מעלות

סוכנויות הידיעות
, 11/11/2010

הטמפרטורה בעולם תטפס ב-3.5 מעלות עד 2035. כך מסרה היום סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA). המשמעות היא, שהממשלות לא עומדות בהחלטה שהתקבלה בוועידת האקלים בקופנהגן, לפיה הן יפעלו כדי למנוע מהטמפרטורה העולמית לעלות ביותר מ-2 מעלות.

 

נתונים אלה אינם כה מפתיעים בהתחשב בכך, שההחלטה שהתקבלה בקופנהגן לא היתה מחייבת - מליאת הוועידה הכירה בהבנות שהשיגו מדינות המפתח, ארה"ב, סין, הודו, ברזיל ודרום אפריקה, לפיה הן ינקטו בצעדים להפחתת פליטות גזי חממה, כדי להגביל את העלייה בטמפרטורה העולמית. עם זאת, הצעדים לא פורטו ולא כללו יעדים מספריים של הפחתת פליטות. בנוסף, המדינות גם לא חויבו לעמוד מאחורי הדיווחים שלהן.

 

למרות נתוני הסוכנות, הכלכלן הראשי של הסוכנות, פתיח בירול, אמר בראיון לאתר חדשות אמריקני, כי "יש עדיין תקווה". לדבריו, אם ממשלות יסירו את הסובסידיה על דלקים פוסילים ויגדילו את ההשקעות באנרגיה מתחדשת, ההבנות שהתקבלו בקופנהגן יוכלו עדיין להתממש.

 


"בכל הקשור לאנרגיות מתחדשות – דרוש סבסוד של הממשלות", אמר בירול. לדבריו, בפני הממשלות ניצבת משימה חשובה, והיא "להחליט האם הם יתמכו באנרגיה מתחדשת בעתיד. אם הם לא יעשו זאת - הדבר עשוי להוות חדשות רעות בכל הקשור לשינויי האקלים".

 

נובו טנקה, נשיא סוכנות האנרגיה הבינלאומית, מסר השבוע, כי "האנרגיה המתחדשת יכולה לשחק תפקיד מרכזי בהפחתת פליטת דו תחמוצת הפחמן ובגיוון מקורות האנרגיה, אבל היא תהיה זמינה רק בתנאי שתזכה לתמיכה חזקה ועקבית".

 

נתונים אלה מגיעים רגע לפני ועידת הפסגה שתתקיים בקנקון במקסיקו ב-29 בנובמבר, במהלכה יערך סבב נוסף של שיחות בנושא האקלים. 


לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
סימנים של אדישות - E's Blog
Comments