ארצות הברית מתמודדת עם טמפרטורות שיא שנעות סביב 50 מעלות.

פורסם: 4 ביולי 2013, 12:24 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 4 ביולי 2013, 12:25 ]

יחידת עילית של שירותי הכיבוי נשלחה לקו האש בשריפה במרכז אריזונה, אולם אנשיה נלכדו בלהבות. אובמה: הם היו גיבורים

סוכנויות הידיעות | 1/7/2013 11:39
תגיות: אריזונה,שריפה,כבאים
טרגדיה קשה באריזונה: לפחות 19 כבאים נספו הלילה (ב') במהלך ניסיונות להשתלט על דליקת יער שהשתוללה במרכז המדינה, בעת שמערב ארצות הברית מתמודדת עם טמפרטורות שיא שנעות סביב 50 מעלות.

- קולורדו בוערת: אלפים פונו מבתיהם
- הכבאים קיבלו דיווח: התחנה שלהם נשרפת


קולורדו בוערת: אלפי תושבים פונו מבתיהם

שתי שריפות ענק משתוללות בקרבת קולורדו ספרינגס ועד כה נהרסו כמאה בתים. האש נעזרת בטמפרטורות הגבוהות וברוחות החזקות

סוכנויות הידיעות | 13/6/2013 12:32
תגיות: קולורדו,שריפות
הרשויות בקולורדו נערכות להתפשטותן של שתי שריפות ענק באזור קולורדו ספרינגס, בעוד כוחות הכיבוי עדיין מתקשים להשיג שליטה על הלהבות. עשרות בתים כבר עלו באש ואלפי בני אדם נאלצו לברוח למקום מחסה.
 
כבאים נאבקים בלהבות ביער השחור.
כבאים נאבקים בלהבות ביער השחור. צילום: אי-פי

השריפה ביער השחור, צפונית מזרחית לקולורדו ספרינגס, פרצה ביום שלישי וממשרד השריף נמסר כי עד כה נהרסו לפחות 92 בתים, חמישה נוספים נפגעו ויותר מ-7,000 תושבים נאלצו לעזוב את בתיהם.

במקביל, משתוללת שריפה ברויאל גורג', דרומית מערבית לקולורדו ספרינגס, ושם נהרסו לפחות 20 מבנים ופונו כ-250 תושבים ועוד אלף אסירים מבית כלא שנמצא באזור. הלהבות גם מאיימות על הגשר התלוי מעל נהר ארקנסו.

כוחות כיבוי גדולים מנסים להשתלט על הלהבות שכילו אלפי דונמים, עד כה ללא הצלחה, ושירות היערות האמריקאי מסר כי הוא מעביר שני מטוסי מטען כדי לסייע במאמצי הכיבוי. אולם הטמפרטורות הגבוהות, הצמחייה היבשה והרוחות החזקות רק מעצימות את הדליקות ויש חשש כי שתי השריפות יתקרבו לאזור קולורדו ספרינגס.
צילום: אי-פי
מבט מקולורדו ספרינגס לעבר השריפה ביער השחור. צילום: אי-פי

עד כה לא נמסר על הרוגים או על פצועים. עם זאת, השריף של מחוז אל פאסו מסר כי יש חיפושים אחרי אדם שנעדר מאז אתמול, וכי כבאים ניסו להתקרב פעמיים למקום שבו הוא נראה לאחרונה אולם נאלצו לסגת בשל הלהבות.

פולה וורן היא אחת התושבות שנאלצו לעזוב את הבית בשל השריפה ביער השחור. "החלק הגרוע הוא לא לדעת אם יש לי בית או לא", אמרה לרשת CNN. "חשבתי שיש לי שעה (להתפנות), אבל זה הפך לעשרים דקות. יש לי רק שתי ציפיות מלאות בגרביים, זה כל מה שלקחתי".

קן ליטץ', שמתגורר באזור 12 שנה, הביט אתמול בלהבות של השריפה ביער השחור מתקרבות לביתו. "מאה בתים זה שום דבר", אמר לרשת KUSA. "מה שנמצא בדרכה של השריפה, היא תיקח".

במקביל, משתוללת עוד שריפה בפארק הלאומי של הרי הרוקי בצפון קולורדו, וכבאים נאבקים בדליקות גם בניו מקסיקו, אורגון וקליפורניה, שם נהרג אחד הכבאים שנאבק בלהבות.
Comments