לא מאמין בהתחממות גלובלית? אין יותר מימון

פורסם: 5 באפר׳ 2012, 5:42 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 באפר׳ 2012, 5:58 ]
יצרנית הרכב ג'נרל מוטורס, שעומלת מזה תקופה ארוכה על תדמית ירוקה, נכנעה ללחץ של פעילי סביבה ותפסיק לממן מכון שקורא להתחממות בשם "מדע זבל"
סוכנויות הידיעות, 4/4/2012

חברת ג'נרל מוטורס הודיע על הפסקת התמיכה שלה במכון הרטלנד (Heartland), זאת לאחר שהוא הכחיש את ההתחממות הגלובלית מעשה ידי אדם וקרא לכך "מדע זבל". כך דווח השבוע בבלוג Climate One העוסק בנושאי סביבה ואקלים. 

יצרנית הרכב, שמנסה מזה תקופה ארוכה לפתח לעצמה תדמית ירוקה, החליטה להפסיק את המימון בעקבות קמפיין שניהל ארגון בשם Forecast the Facts. הארגון, המקדם הכרה בקיומה של ההתחממות הגלובלית, גילה במסמכי מימון שהרטלנד פרסמה בפברואר, כי ג'נרל מוטורס היא בין התורמות העיקריות של המכון.  

הרטלנד הוא מכון מחקר ללא מטרות רווח, הכולל צוות של כלכלנים ויועצי מדיניות. המטרה שלו היא "לגלות, לפתח ולקדם פתרונות בשוק החופשי לבעיות חברתיות וכלכליות". תקציבו השנתי עומד על 6 מיליון דולר, שמגיעים מ-1,800 תורמים שונים. 

דן סוויין, מנהל הקמפיין של Forecast the Facts, ציין שהפעילים פנו לחברות רבות בעקבות פרסום מסמכי המימון של Heartland, אך התמקדו בעיקר בגנ'רל מוטורס. "החברה מקדמת באופן מאוד פעיל תדמית ירוקה, עם השקעה גדולה בתחום הסביבה והקיימות", הוא אמר. "לכן המימון של ארגון שכזה, עומד לדעתנו בניגוד חד למה שג'נרל מוטורס מנסה לבנות". 

כך, בתחילת חודש מרס, שלחו הפעילים לגנרל מוטורס עצומה עם 20 אלף חתימות, בבקשה שיפסיקו את המימון של החברה שמכחישה את ההתחממות. על פי סויין, למעלה ממחצית מהחותמים מחזיקים בבעלותם ברכב של ג'נרל מוטורס או שהיו בעלי רכב שכזה.  

מנכ"ל ג'נרל מוטורס, דן אקרסון, אמר בכנס שנערך לאחרונה בסן פרנסיסקו, שיבדוק את הנושא. "החלטנו להפסיק את התמיכה בעקבות הבדיקה", מסר גרג מרטין, דובר מטעם ג'נרל מוטורס. "ג'נרל מוטורס מפעילה את עסקיה מתוך הנחה כי השינוי האקלימי הוא אמיתי". 

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:

Global Warming Denial - Heartland Department of Education

תאגידי ענק תרמו להכחשת ההתחממות הגלובלית

האחים קוץ' וחבריהם תרמו 100 מיליון דולר להבסת אובמה ב-2012

קיבלו צינור: מזייפים ציוצי טוויטר למען חברות הנפט

Only 34% of Tea Partiers Say Climate Change is Real

ההתחממות הגלובלית אמיתית? הרפובליקנים לא בטוחים

דליפה? זיהום? שרה פיילין רוצה רק לקדוח

ריק פרי: התחממות כדוה"א? המדענים שינו נתונים

הפוליטיקה ודרכי הפעולה של מכחישי שינוי האקלים

אובמה לאמריקאים: חברות הנפט מרוויחות ואתם סובלים ליד משאבות הדלק

BBC drops Frozen Planet's climate change episode to sell show better abroad

היום שאחרי מחר: מומביי ומיאמי בסכנה

מזג אוויר אלים - סופות טורנדו בטקסס: מיליונים במקלטים

אסור לעשות הקשרים 

Comments