הטמפרטורות העולות מחסלות אתרי סקי בארה"ב

פורסם: 21 בדצמ׳ 2012, 13:12 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 22 בדצמ׳ 2012, 2:03 ]
ההתחממות הגלובלית כבר מורגשת באתרי הסקי צפון מזרח המדינה וגולשים רבים מדירים את רגליהם בגלל השלגים המועטים. מחקר חדש קובע שכמחציתם יאבדו את כדאיותם הכלכלית עד 2039
סוכנויות הידיעות, 20/11/2012

ההתחממות הגלובלית מובילה לשינויים בענף הסקי בארצות הברית: כמחצית מ-100 אתרי הסקי הפועלים כיום בצפון-מזרח המדינה, יאבדו את כדאיותם הכלכלית עד שנת 2039 עקב הטמפרטורות העולות. כך עולה ממחקר של המרכז הבינתחומי לשינויי אקלים של אוניברסיטת ווטרלו מאונטאריו, קנדה.

לפי דיווח בניו יורק טיימס, כ-50 אתרים לא יצליחו להחזיק מעמד למשך עונת סקי שלמה, שנמשכת 100 יום, למשל בקונטיקט, מסצ'סוסט וניו יורק. עוד עולה, כי אתרי הסקי הממוקמים בגבהים נמוכים יחסית, צפויים להיעלם בסופו של דבר.

גם בצרפת - מחסור בשלג באתרי הסקי (צילום: AFP)
גם בצרפת - מחסור בשלג באתרי הסקי (צילום: AFP)

בדו"ח אחר, שפרסמו המועצה להגנה על המשאבים הטבעיים וארגון Protect Our Winters, הפועל בנושא שינויי האקלים בארצות הברית, נכתב כי מגמת ההתחממות היא "מכה מוחצת עבור ענפי ספורט החורף, התלוי באופן מהותי בשלגים הכבדים והניתנים לתחזית".

נתונים עגומים אלה מצטרפים להשפעות שכבר מורגשות בשטח - החורף אשתקד היה החם ביותר מאז 1896 וגם החורף, מזג האוויר החם והשלגים המועטים גורמים לגולשים רבים להדיר את רגליהם. לצד אלה, ענף הסקי רושם בשנים האחרונות צמיחה אפסית בארצות הברית.


בינתיים, במטרה למשוך לקוחות, אתרים רבים מקיימים פעילויות כל השנה גם אם אין אפשרות לסקי. בנוסף, מפעילי האתרים טוענים כי הטכנולוגיה מצליחה בינתיים להדביק את השינויים האקלימיים וחלקם משקיעים במתקנים לייצור שלג מלאכותי.

עם זאת, בדו"ח של המועצה להגנה על המשאבים הטבעיים צוין כי השלג המלאכותי לא יספק פתרון בטווח הרחוק, על רקע האצת ההתחממות.


לכתבה באתר ynet

כתבות קשורות:
באלפים נערכים להתחממות
כתבת טלויזיה על השפעת ההתחממות על התושבים בהרי האנדים
מדען פרואני: לצבוע את הרי האנדים בלבן
פרו: קרחון עורר צונאמי שכיסה עיירה שלמה
מפולת שלגים: הבצורת מגיעה גם לחרמון
קו הגובה בו יורדים בדרך כלל שלגים יטפס בשנים הקרובות בגלל התחממות כדור הארץ
מנהלי כספים מתעלמים מסיכונים הקשורים לשינוי האקלים

Comments