מזג אוויר אלים - סופות טורנדו בטקסס: מיליונים במקלטים

פורסם: 4 באפר׳ 2012, 2:34 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 5 באפר׳ 2012, 5:51 ]

לפחות 10 סופות זרעו אמש הרס באזור מיושב מאד בצפון טקסס. "משאיות ורכבות הועפו באוויר", סיפר תושב. עם זאת, לא היו נפגעים בנפש

תגיות: טקסס,טורנדו
לפחות עשר סופות טורנדו השתוללו אמש (ג') ברחבי צפון מדינת טקסס שבארצות הברית. לפי הדיווחים המגיעים מהאזור, בעקבות מזג האוויר הקשה נגרם נזק ניכר לרכוש וטיסות רבות בוטלו. עם זאת – לא ידוע על נפגעים עד כה.
הטורנדו קורע את הכביש. טקסס, אמש
הטורנדו קורע את הכביש. טקסס, אמש צילום: אי-פי
שידורי הטלוויזיה בטקסס נקטעו הערב בשידור ממרכז החיזוי. "אנחנו מודיעים על מצב חירום ואזהרת טורנדו חמורה", הודיעו החזאים. "שתי סופות משפיעות על צפון המדינה ועל כל התושבים לתפוס מחסה באופן מיידי".

בעוד התושבים המבוהלים נכנסו למקומות מוגנים, פגעו הסופות במרכזים מיושבים. במקומות רבים נצפו מכוניות, משאיות ואפילו קרונות רכבת שהתרוממו באוויר מעוצמת הרוח והוטחו למרחק של עשרות מטרים. גם בתים רבים ניזוקו וגגותיהם הועפו.

אזהרת הטורנדו שהוצאה למחוז דאלאס פורט וורט' השפיעה על האזור המיושב בצפיפות על ידי לפחות שישה מיליון בני אדם. בעקבות מצב החירום, קווי הסיוע הוצפו במאות ואלפי שיחות של אזרחים נרעשים.
צילום: אי-פי
סמיטריילר שהתהפך מעוצמת הטורנדו צילום: אי-פי
 
כל הטיסות היוצאות קורקעו

"מתקשרים גם מחלקים אחרים במדינה כדי לברר אם קרוביהם בטקסס בריאים ושלמים", אמר איש הקונגרס מטקסס מייקל בורגס. לדבריו, למרות שהנזק הוא רק ברכוש, החרפה במזג האוויר יכולה להביא לתוצאות חמורות יותר.

"כשהסערות חלפו באזור, פרט לרוחות ולברקים והרעמים, ירד גשם כל כך חזק שלמעשה לא יכולת לראות כלום", אמר בורגס. "אזורים אחרים, אני מניח, ראו השפעות קיצוניות יותר".

דובר שדה התעופה האזורי של דאלאס הודיע כי כל הטיסות היוצאות קורקעו וכי הטיסות הנכנסות הופנו ליעדים אחרים. גם אלו שכבר הגיעו לשדה התעופה הועברו לאגפים תת קרקעיים.

"השמיים התקדרו די מהר. ראינו לפחות שתי סופות טורנדו במחוזות של דאלאס וטרנט", אמר ריצ'רד היל, מנהל מידע לציבור באזור. "תושבים שהוזהרו מצאו מקלט בכל מקום שבו שהו באותו רגע, בין אם זה בביתם, בבתי הספר, באוניברסיטאות ובמקומות העבודה"

הסנטור הטקסני ג'ון קורנין אמר כי הוא ואנשיו יפעלו בדחיפות כדי לסייע לכל אלה שנפגעו על ידי הסערות. "המחשבות והתפילות שלי עם אלה שנפגעו ממזג האוויר האלים שפקד היום את צפון טקסס", אמר.

צילום: אי-פי-אי
אישה חוזה בהרס שהותיר הטורנדו צילום: אי-פי-אי
צילום: אי-פי
ילד טקסני נדהם למראה הנזק מהטורנדו צילום: אי-פי
 

כתבות קשורות:

Comments