הצפות באפגניסטן ופקיסטן: עשרות הרוגים

פורסם: 8 באוג׳ 2013, 12:43 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 באוג׳ 2013, 12:44 ]

הגשמים של עונת המונסון הותירו אחריהם הרס וחורבן. כשישים איש נהרגו באפגניסטן, לפחות 14 אנשים נקטלו באזור קראצ'י

סוכנויות הידיעות | 5/8/2013 9:27
תגיות: הצפות,אפגניסטאן,פקיסטאן,
הגשמים העזים שפקדו בימים האחרונים את מזרח אפגניסטן הותירו אחריהם הבוקר (יום ב') הרס והרוגים רבים. 58 בני אדם לפחות נהרגו בחמש מחוזות במדינה, בעוד שהרשויות מדווחים על שלושים נעדרים נוספים. דוברי המחוזות נגרקר, קאבול, קוסט, לגמן ונוריסטן אמרו שהשיטפונות הכו החל מבוקר יום שבת.
 
שלוש שנים של הרס. הצפות בפקיסטן
שלוש שנים של הרס. הצפות בפקיסטן צילום: אי.פי.איי

במחוז סורובי של הבירה קאבול ציין מפקד המשטרה המקומית כי 34 אנשים נהרגו באזורים נידחים והרריים. לדבריו, 22 מהגופות שמקורן בסורובי נמצאו במורד הנהר, באזור לגמן. סורובי הוא מחוז אשר ידוע בשל פעילות טאליבן בו, וזורמים בו כמה נהרות. מהבירה שלחו לשם ביומיים האחרונים מזון, אוהלים, תרופות ואמצעי חירום נוספים.

הגשם יכול להחליש את יסודות מבני הבוץ האפגניים אשר מפוזרים ברחבי המדינה במהירות, וכך לגרום להם לקרוס בזמן המטרים החזקים.

בתוך כך, גם בפקיסטן השכנה הגשמים גרמו לנזקים עצומים. אותה סופה הכתה גם במדינה זו, מוטטה למעלה ממאה בתים וקיר במפעל – אירוע שהביא למותם של 14 אנשים לפחות. ההצפות הגיעו שם לבירה קראצ'י, אזור שידע נזקים דומים קשים בשלוש השנים האחרונות בתקופת המונסונים.

הצבא הפקיסטני הוזעק לצורך הפינוי של אזרחים בסביבות קראצ'י, שם מי הגשמים והביוב חסמו כמה מהרחובות הראשיים, לפי עדות התקשורת המקומית. מרבית ההרוגים בבירה נגרמו כתוצאה מהתחשמלות או קריסת גגות ובתים. רשויות החירום במדינה מזהירות כעת כי ייתכן והגשם יתגבר בימים הקרובים.

לכתבה באתר nrg
Comments