עוד סופה בארה"ב: 25 בני אדם נהרגו

פורסם: 22 בפבר׳ 2014, 19:41 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 22 בפבר׳ 2014, 19:42 ]
רוב ההרוגים בסופה שפוקדת את חופה המזרחי של היבשת - בתאונות דרכים • כמיליון בני אדם נותקו מחשמל • בינתיים בבריטניה: ההצפות נמשכות.

אלי לאון, סוכנויות הידיעות, 16/2/2014
משאית הפוכה בערוץ בפאתי כביש מהיר במדינת טנסי, בשבוע שעבר
משאית הפוכה בערוץ בפאתי כביש מהיר במדינת טנסי, בשבוע שעבר
צילום: 
אי.פי

מזג האוויר הקשה ממשיך לגבות קורבנות בארה"ב: לפחות 25 בני אדם נהרגו בימים האחרונים, רבים מהם בתאונות דרכים, ומאות אלפים נותרו ללא חשמל במהלך סופה שנעה לאורך החוף המזרחי. 

המערכת החורפית שיבשה תוכניות של זוגות רבים, שרצו לחגוג את יום האהבה שחל שלשום, אך נאלצו במקום זאת להתמודד עם איתני הטבע. כמו כן, נסגרו ביום שישי בתי ספר רבים בשמונה מדינות. בהרוגים היתה גם אישה הרה בת 36 בניו יורק, שנפגעה ממפלסת שלג. האישה הועברה לבי"ח, ושם בוצע בה ניתוח קיסרי. התינוק שרד, אך מצבו מוגדר אנוש. שני בני אדם נוספים נהרגו בשעה שניסו לסייע לנהג משאית שנתקע בכביש עמוס שלג בצפון קרוליינה.
צעירה מאולבני שבמדינת ניו יורק מחלצת את רכבה מהשלג, שלשום        צילום: אי.פי
החורף הנוכחי בארה"ב מסתמן כמושלג במיוחד, ובמדינות רבות במזרח ובמערב התיכון ירדה כמות שלגים הגדולה עד פי שלושה מהכמות הממוצעת לשלב זה של העונה. השילוב של שלג, גשם וברד, שירד על כבישים עמוסים ומכוסים בקרח מלכתחילה, גרם למספר תאונות דרכים, כולל תאונת שרשרת גדולה באזור פילדלפיה, שבה נפצעו 30 בני אדם. עם סיום סופת השלגים בפנסילבניה נמדדו 57 ס"מ של שלג, בצפון מדינת ניו יורק נרשמו 68.5 ס"מ. בוושינגטון נמדדו ביום חמישי 23 ס"מ של שלג, ובעיר ניו יורק - 25 ס"מ.
מזג האוויר הקשה גם גרם לביטולן של 6,500 טיסות ברחבי ארה"ב ביום חמישי, ולביטולן של 2,100 נוספות ביום שישי. על פי הערכות, 1.2 מיליון סבלו מהפסקות חשמל מתמשכות בזמן שהסופה נעה מדרום החוף המזרחי צפונה. 
גם בריטניה ממשיכה לסבול מסופות קיצוניות, שגרמו להצפות רבות באזורים נרחבים. 400 אזהרות והתרעות מפני הצפות נותרו בתוקף גם אתמול, 14 מהן נחשבות לחמורות. 105 אלף בתים נותרו עדיין בלי חשמל, ועבודות השיקום והפינוי של הנזקים שנגרמו לרכוש ולתשתיות צפויות להימשך תקופה ארוכה.
Comments