בריטניה: לבצע שינוי במדידת הטמפרטורות

פורסם: 23 בפבר׳ 2010, 11:03 על ידי: Sustainability Org

דיווח: המכון המטאורולוגי הבריטי מציע לקבוע שיטת מדידה חדשה בניסיון לסיים את הביקורת הבינלאומית סביב ההתחממות העולמית

nrg מעריב | 23/2/2010 18:04 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
האם מתנגדי ההתחממות העולמית כופפו את בריטניה? רשת החדשות פוקס חשפה היום (ג') כי המכון המטאורולוגי הבריטי הציע בכינוס בינלאומי לקבוע שיטת איסוף חדשה על הטמפרטורות ברחבי העולם שתהיה פתוחה לביקורת ציבורית.
 
קרחונים נמסים.
קרחונים נמסים. צילום: רויטרס
 
בחודשים האחרונים גברה הביקורת על המדענים שטוענים כי כדור הארץ ממשיך להתחמם. בדצמבר פרצה סערה "אקלים-גייט" כאשר פורסמו תכתובות, לפיהן הסתירו לכאורה המדענים נתונים שסותרים את מחקריהם.

החודש גם התברר כי ראש הפאנל הבין-ממשלתי לשינויי אקלים של האו"ם נתן ייעוץ לחברות כלכליות, וסופות החורף הקשות שפקדו את ארצות הברית רק הגבירו את הלהבות.

לפי הדיווח ברשת פוקס, החזאים הבריטים הציעו אתמול במהלך כינוס של כ-150 מדעני אקלים באנטליה שבטורקיה לפתוח דף חדש, במטרה ליצור מערכת חדשה – ופתוחה לציבור - לאיסוף מידע על רמת הטמפרטורות העולמית.

מתקציר ההצעה הבריטית, שהגיעה לידי רשת פוקס, עולה כי המשרד המטאורולוגי מגן על רשומות הטמפרטורות שנאספו לאורך השנים, וטוען כי יחד עם המידע האמריקאי הוא מוכיח כי אכן מתרחש שינוי אקלימי. אולם במקביל מודים הבריטים כי דרושה "התפתחות נוספת" באיסוף המידע, "במיוחד כדי להעריך טוב יותר את הסיכונים שמציבים השינויים הקיצוניים באקלים".
"לא מצפים לשינויים משמעותיים"

על כן הגיעו הבריטים למסקנה כי "אנחנו חשים שזה הזמן להציע מאמץ בינלאומי לניתוח מחודש של המידע על טמפרטורות הקרקע בשיתוף עם הארגון המטאורולוגי העולמי, שיש לו אחריות למערכות המעקב העולמיות אחרי מזג האוויר והאקלים".

בין השאר מציעים הבריטים כי המאמץ החדש יכלול מאגרי מידע אמינים שיתחילו מבנק נתונים של מידע בלתי מוגבל, שיטות שמתועדות במלואן בספרות ופתוחות לביקורת,

רשימה של הערכות עצמאיות על הטמפרטורות שנאספו על ידי קבוצות עצמאיות שמשתמשות בשיטות עצמאיות ונתיבי ביקורת מקיפים שיספקו אמון בתוצאות.

מדעני מכון החיזוי הבריטי הבהירו כי "אנחנו לא מצפים לשינויים משמעותיים בתוצאות ברמה עולמית ויבשתית" בעקבות הכנסת השיטה החדשה לאיסוף המידע. אולם הם הוסיפו כי "המאמץ הזה יבטיח שהמידע מבוסס לחלוטין וכי כל השיטות שקיפות".
Comments