74 הרוגים ומאות אלפי עקורים בהצפות בסין

פורסם: 21 באוג׳ 2013, 11:35 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 21 באוג׳ 2013, 11:36 ]

גשמים עזים שפקדו את מחוז גואנדונג שיבשו לחלוטין את קווי התעבורה המקומיים והותירו נזקים עצומים. הצבא גויס למאמצי החילוץ

סוכנויות הידיעות, 19/8/2013

ארץ המים הגואים: הצפות קטלניות שפקדו בימים האחרונים כמה מוקדים בסין הותירו אחריהם 74 הרוגים ואילצו מאות אלפי בני אדם לפנות את בתיהם, כך על פי דיווחי התקשורת המקומיים והממשלה.
הצפות בסין
הצפות בסין צילום: איי.פי

סוכנות הידיעות הסינית "שינוואה" דיווחה כי בשיטפון שפגע בצפון-מזרח סין, ואשר הוגדר "הגרוע מזה עשורים", נהרגו 54 בני אדם, ועשרים אחרים מתו במחוז גואנדונג הדרומי כתוצאה מפגעי מזג האוויר. בגואנדונג ישנם גם שבעה נעדרים, בעוד 510 אלף איש נוספים פינו את בתיהם בשל הגשמים העזים שפקדו את המחוז.

קווי התחבורה במחוז שובשו באופן חמור ביותר, והם השפיעו על עשרות אלפי מטיילים ששהו במחוז. בעיקר הושפעו כמה מהרכבות שהיו אמורות לעשות את דרכן מתחנת הרכבת גוואנז'ו – ממוקדי התעבורה העיקריים בגואנדונג – אשר נסיעתן נדחתה או בוטלה לחלוטין בשל מפולות שנגרמו מהגשמים. בהודעה שפרסמה התחנה באתר האינטרנט שלה נאמר כי תנועת הרכבות החלה לחזור לסדרה אתמול (יום ב') בלילה.

עם זאת, כ-80 אלף נוסעים נאלצו לבלות את הימים האחרונים במחוז ולא להגיע למחוז חפצם, כך נאמר בתקשורת המקומית. בנוסף, כ-2,800 חיילים גויסו לצורך מאמצי הסיוע והחילוץ במחוז, במטרה לעזור לתושבים.

כזכור, בשבוע שעבר עבר באזור גואנדונג הטייפון "אוטור", אשר הרג במחוז עשרה בני אדם. בנוסף אליו הושפעו לאחרונה מהצפות מחוזות אחרים בסין, ביניהם ליאונינג, חילונג-ג'יאנג.
Comments