הבצורת החמורה ביותר זה 8 עשורים מאיימת לייבש את תושבי סאו פאולו

פורסם: 25 באוק׳ 2014, 9:56 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 25 באוק׳ 2014, 9:57 ]

רשות המים של ברזיל הזהירה את תושבי סאו פאולו מפני מחסור חמור במים; הפוליטיקאים בינתיים מתקוטטים לקראת הסבב השני של הבחירות ביום ראשון

בלומברג, 22/10/2014

ממשלת ברזיל הורתה אתמול לתושבי מחוז סאו פאולו להתכונן למחסור חמור במים, על רקע הבצורת הקשה ביותר זה שמונה עשורים בברזיל.

"אם הבצורת תימשך, התושבים יעמדו בפני מחסורים חמורים במים בטווח הקצר", אמר ויסנטה אנדראו, נשיא רשות המים הלאומית של ברזיל וחבר במפלגתה של הנשיאה דילמה רוסף, אשר מתמודדת על כהונה נוספת. "אם לא יירד גשם, האזור יהיה בסכנת קריסה שלא ראינו בעבר", אמר מאוחר יותר לחברי השלטון המקומי.

הבצורת החריפה מאיימת על אספקת המים במטרופולין הגדול ביותר בדרום אמריקה, ו-60% מהתושבים כבר דיווחו על בעיות באספקת מים בחודש האחרון, בסקר שערך מכון Datafolha. 75% מביניהם אמרו כי היו מנותקים לפחות באחד מהמקרים לשש שעות או יותר.

צילום: בלומברג

רוסף, שתתמודד ביום ראשון בסבב השני של הבחירות מול מועמד האופוזיציה אאסיו נווס, תקפה בימים האחרונים את השלטון בסאו פאולו על הטיפול הכושל במשבר המים, ואמרה כי הציעה למושל חראלדו אלקמין תמיכה אך נענתה בסירוב. אלקמין חבר במפלגה הסוציאל דמוקרטית ביחד עם נווס.

סאו פאולו, שבה יותר מ-40 מיליון תושבים ושטחה 250 אלף קמ"ר, גדולה יותר מבריטניה, ואחראית לכמעט שליש מהתמ"ג של ברזיל. סבספ, רשות המים של סאו פאוו, מתקשה למצוא דרכים חדשים לספק מים לאזור, לאחר שהבצורת ייבשה את אגם קנטריירה, המשרת חצי מסאו פאולו. מניית סבספ, חברת המים הבורסאית הגדולה באמריקה הלטינית, נפלה עד כה השנה ב-27%.

לכתבה בדהמרקרComments