הערכות: סופת הציקלון "יאסי" תעלה לכלכלת אוסטרליה 5 מיליארד דולר

פורסם: 5 בפבר׳ 2011, 8:36 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 1 באוק׳ 2012, 1:39 ]
 05.2.2011 סוכנויות הידיעות

סופת הציקלון "יאסי" צפויה לעלות לכלכלה האוסטרלית 5 מיליארד דולר, לאחר שהרסה עיירות והשמידה גידולים חקלאיים בצפון-מזרח אוסטרליה, כך מעריכה חברת הייעוץ EQECAT, העוסקת באומדן כלכלי של הנזקים.

אוסטרליה, אשר עדיין מתמודדת עם נזקי השיטפונות החמורים שפקדו אותה, צפויה להפסיד בין 3 ל-5 מיליארד בשל נזקי הסופה, אמרה החברה. חברת AIR העריכה את הנזקים כפחות חמורים, ולפי האומדן שלה עלות הסופה המקסימלית תהיה 1.5 מיליארד דולר.

AIR ו- EQECAT מתבססות על מידע היסטורי ונוסחאות מתמטיות על מנת לאמוד את השלכותיהם הפוטנציאליות של אסונות טבע. רוב חברות הביטוח הבינלאומיות משתמשות שהערכות אלה כדי לצמצם את חשיפתן לסיכונים היקרים ביותר.

סופת הציקלון "יאסי" הגיעה לחופי אוסטרליה ביום רביעי, והיכתה בעיירת הקיט מישן ביץ', בין הערים איניספייל וקרדוול, אשר שוכנות באזור שנהנה מחקלאות ענפה ונמצא בסמוך לשונית המחסום הגדולה (Great Barrier Reef), שהיא אחת האטרקציות התיירותיות הגדולות של אוסטרליה. "יאסי", סופת הציקלון החזקה ביותר באוסטרליה זה מאה שנה, היתה מעט חלשה מהצפוי, ולא הביאה לאבדות בנפש, בין היתר היות שהתושבים התכוננו לבואה.

שר האוצר של אוסטרליה, וויין סוואן, העריך כי "יאסי" תוסיף 0.25% לאינפלציה במדינה, לאחר שפגעה בשטחים רבים של גידולי קני סוכר ומטעי בננות, מה שיגרום לעליה חדה במחירי הבננות ומצרכי מזון נוספים.

לכתבה בדהמרקר


כתבות קשורות:

בעקבות סופת ציקלון חדשה: עיכובים בייצור הפחם, קני הסוכר והבננה באוסטרליה

איום חדש על מכרות הפחם באוסטרליה: סופת ציקלון עושה דרכה לקווינסלנד
ראש ממשלת אוסטרליה: ההצפות הן אסון הטבע הגדול ביותר במונחים כלכליים

Comments