טורנדו ושטפונות בספרד: הרוגים ועשרות פצועים

פורסם: 29 בספט׳ 2012, 13:26 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 29 בספט׳ 2012, 13:34 ]
סוף שבוע סוער במיוחד היכה באזור החוף הספרדי והוביל לנפגעים רבים. נהרות בוץ זרמו ברחובות, כלי רכב נהרסו וגשרים התמוטטו. סופה היכתה ביריד מקומי והפילה מתקנים
ynet, 29/9/2012

טיפות ראשונות בישראל, גשם כבד בספרד. מזג אוויר קיצוני היכה בסוף השבוע בדרום ספרד, והותיר מאחוריו רחובות בוציים, כלי רכב הרוסים ונהרות של מים שחורים. עשרה בני אדם נהרגו עד כה בשטפונות, בשעה שטורנדו פגע ביריד אזורי והביא לפציעתם של עשרות בני אדם נוספים.

על פי דיווחים שונים, הסופה חלפה במרכז העיר גנדיה, שם הוקם יריד ארעי, הפילה את הגלגל הענק ומספר מתקני שעשועים נוספים, וניתקה את החשמל בסביבה. על פי כוחות הרפואה שנכחו במקום, 15 מהנפגעים נפצעו באורח "משמעותי" וטופלו במקום. מאוחר יותר, הובהר כי היריד היה סגור בעת הסערה, וכי הנפגעים היו עובדי תפעול ומנהלה.

מים בוציים ברחובות ספרד (צילום: AFP)
מים בוציים ברחובות ספרד (צילום: AFP)
(צילום: AP)
(צילום: AP)
(צילום: EPA)
(צילום: EPA)

לא רחוק מעיר החוף הספרדית, קילומטרים ספורים דרומית-מערבית בעומק המדינה, אותרו ארבע גופות נוספות שנפלו קורבן לשטפון. על פי דוברת אנדלוסיה, ששוחחה עם סוכנות הידיעות AP, מאות בני אדם נאלצו להתפנות מבתיהם בשל תנאי מזג האוויר. כבישים וגשרים ניזוקו מההצפות, ותנועת הרכבות בין מדריד לוולנסיה, כמו גם קווים נוספים, נפגעה אף היא.

הגשם הכבד, שהחל ביום שישי, צפוי להימשך לאורך השבת. חזיתו עתידה לנוע צפונה, לכיוון קטלוניה והאיים הבלאריים, אך בעוצמה פחותה. לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
 
Comments