9 מתוך 10: משבר האקלים מתרחש. ומדאיג

פורסם: 24 באוק׳ 2012, 8:39 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 24 באוק׳ 2012, 8:40 ]

משבר האקלים כבר אינו שנוי במחלוקת, כך עולה מסקר ענק בהשתתפות 13 אלף איש מכל רחבי העולם. 30% טוענים: חיינו מושפעים מהתחממות כדור הארץ

בלוג האקלים, 24/10/2012
 
תגיות: התחממות כדור הארץ, שינויי אקלים
סקר חדש וחסר תקדים בהיקפו שאל 13 אלף איש ב-13 מדינות באירופה, אסיה ואמריקה על השקפתם לגבי משבר האקלים. הסקר שהוזמן על ידי AXA ובוצע על ידי חברת IPSOS חושף: למרות התכתשויות ותחרות על לב התקשורת, משבר האקלים כבר אינו שנוי במחלוקת.

תשעה מתוך עשרה נשאלים ציינו כי משבר האקלים מתרחש; לדעתם האקלים עובר שינויים משמעותיים במהלך עשרים השנים האחרונות. במדינות טרופיות 95% מהנשאלים הסכימו עם אמירה זו – אך באופן מפתיע יותר, גם בארצות הברית הנחשבת למכחישה הגדולה ביותר של שינוי האקלים 72% מהנשאלים הזדהו עם אמירה זו. ויותר מכך – שינויי האקלים נתפסים כעובדה מדעית: 3 מתוך 4 ציינו כי משבר האקלים הוכח באופן מדעי.
התחממות כדוה"א: המצב גרוע ממה שחשבנו
אלסקה משלמת את מחיר התחממות כדוה"א
בין פוליטיקה למדע: אין ספק, כדור הארץ מתחמם
צילום: רויטרס
בצורת. 73% מתוך המשתתפים בסקר ציינו שהבחינו בעצמם בתופעת שינוי האקלים במקום מגוריהם. התופעות המדווחות ביותר הן עליה בטמפרטורה, שינויים במשקעים, בצורת ושטפונות צילום: רויטרס

73% מתוך המשתתפים בסקר ציינו שהבחינו בעצמם בתופעת שינוי האקלים במקום מגוריהם. התופעות המדווחות ביותר הן עליה בטמפרטורות, שינויים במשקעים, בצורת ושטפונות.

רבים מהנשאלים הביעו חשש להשפעות שליליות של שינויי האקלים על חיי היום יום, בריאות הציבור והחברה בכלל – בנושאים הקשורים לסכסוכים על גישה למשאבי מזון ומים (77% מהנשאלים), התפשטות מחלות (64% מהנשאלים) והגברת תופעת הפליטים (60% מהנשאלים).

על פי הסקר משבר האקלים כבר אינו נתפס כתופעה מרוחקת ומעורפלת – 30% מהנשאלים ציינו שחייהם הפרטיים כבר הושפעו משינויי האקלים.

מתוך הסקר: בכחול כהה – המדינות בהן הדאגה ממשבר האקלים היא הגדולה ביותר. בכחול בהיר – דאגה מעטה. מדינות באפור לא השתתפו בסקר

למרות המודעות הרחבה למשבר האקלים והדאגה מהשפעותיו, הנשאלים לא הביעו ייאוש: 88% מהנשאלים מאמינים שניתן להגביל את ההשלכות של שינוי האקלים, ושלכל סקטור בחברה יש תפקיד במאמץ המשותף.

את הסקר המלא ניתן לראות כאן.

הפוסט פורסם לראשונה בבלוג "אקלים ישראלי" של קואליציית "דרכים לקיימות", בריכוז מאיה מילרד-גבעון ומוצג כאן באדיבותם.

 
Comments