מחכים ליום יפה: השפעת האקלים על הטיולים שלנו

נשלח 24 בדצמ׳ 2011, 16:41 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 5 באפר׳ 2012, 6:04 ]
לא רק הפרחים והציפורים מושפעים מההתחממות הגלובלית - מחקר חדש מגלה שגם אנשים משנים את הרגליהם התיירותיים בהתאם לשינויים בטבע
סוכנויות הידיעות, 23/12/2011

שינויי האקלים כבר ניכרים בטבע: הפרחים פורחים מוקדם יותר באביב, הציפורים נודדות בתקופות שונות ושנת החורף של חלק מהיונקים מסתיימת מוקדם יותר. כעת מגלה מחקר חדש, שגם האנשים משנים את הרגליהם התיירותיים בהתאם לשינויים בטבע.

באתר livescience דווח כי המחקר, שבוצע על ידי חוקרים מאוניברסיטת צפון קרולינה, גילה כי השיא של המבקרים בפארקים הלאומיים בארצות הברית, הוקדם ב-4 ימים במהלך 31 השנים האחרונות. החוקרים עקבו אחר כמות המבקרים ב-27 פארקים לאומיים משנת 1979 ועד 2008. ב-9 מהפארקים נרשמה עלייה משמעותית בטמפרטורה הממוצעת של עונת האביב, מתוכם ב-7 פארקים נרשם גם שינוי בזמני השיא מבחינת כמות מבקרים. בפארקים בהם נרשם שינוי, השיא הגיע 4.6 ימים בממוצע לפני הנתון שנרשם 30 שנים קודם לכן.

כך למשל, שיא המבקרים בפארק הלאומי גרנד קניון, הוקדם מה-4 ביולי בשנת 1979 ל-24 ביוני בשנת 2008. לעומת זאת, בפארקים שבהם לא נרשמה עלייה משמעותית בטמפרטורה, לא נרשם גם שינוי בזמני השיא מבחינת מבקרים.  

החוקרים אומרים כי הניתוח שלהם לא מוכיח שהשינוי בכמות המבקרים נובע ישירות מהשינוי האקלימי, אלא שהוא פשוט מראה את היחס שבין שתי התופעות.

"המחלוקת הציבורית לגבי ההתחממות הגלובלית אמנם ממשיכה במלוא המרץ, אך הניתוח שלנו מורה על כך שאנחנו מגיבים כבר עכשיו להתחממות", כתבו החוקרים בדו"ח. 

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:

לא מאמין בהתחממות גלובלית? אין יותר מימון

היום שאחרי מחר: מומביי ומיאמי בסכנה

מזג אוויר אלים - סופות טורנדו בטקסס: מיליונים במקלטים

MIT: אם לא נהיה ירוקים, נקרוס כלכלית עד 2030

ריק פרי: התחממות כדוה"א? המדענים שינו נתונים

ההתחממות הגלובלית אמיתית? הרפובליקנים לא בטוחים

אסור לעשות הקשרים

 

Comments