האסון בארה"ב: הטורנדו הקטלני ביותר מאז 1925

נשלח 30 באפר׳ 2011, 3:15 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 30 באפר׳ 2011, 6:43 ]
האסון בארה"ב: הטורנדו הקטלני ביותר מאז 1925

עלה ל-337 מספר הנספים בסופה, שפקדה את דרום מזרח ארצות-הברית ביום חמישי. הנשיא אובמה ביקר באלבמה, שם נהרגו 246 בני-אדם. "מעולם לא ראיתי הרס בהיקף כזה", הוא אמר
סוכנויות הידיעות, 30/4/2011

מניין ההרוגים בסופת הטורנדו שפקדה את דרום-מזרח ארצות-הברית ממשיך לעלות: הרשויות במדינה מסרו הבוקר (שבת) כי מספר ההרוגים באסון הטבע, שפקד את דרום-מזרח המדינה, עלה ל-337 בני-אדם. מדובר בסופת הטורנדו הקטלני ביותר מאז 1925.

ביום חמישי הרסו מאות סופות טורנדו בעוצמות שונות בתים, במדינות דרום מזרח ארצות-הברית. אלבמה ספגה את הנזק הקשה ביותר - שם נהרגו 246 בני-אדם. אתמול ביקור הנשיא ברק אובמה במדינה מוכת האסון. הוא אמר, כי "מעולם לא ראה הרס בהיקף כזה". מצב חירום הוכרז שלשום גם במיסיסיפי ובג'ורג'יה.

הטורנדו שיטח בתים והפך כלי רכב

באלבמה נפצעו בסופה יותר מ-1,000 בני-אדם. מיליון בתים במדינה ובתי עסק נותקו מזרם החשמל. הגופות הועברו למשאיות קירור, לאחר שגם בתי ממשל נפגעו באסון. באחת הערים באלבמה נמחקה שכונה שלמה.

ניצולים סיפרו, כי למרות אסון הטבע - הגיעו להריסות בוזזים, שגנבו מכל הבא ליד. "בלילה הראשון הם לקחו את התכשיטים שלי, השעון וכלי הנשק",סיפרה שירלי לונק. "בלילה השני הם הגיעו שוב וגנבו עוד דברים". הבוזזים הגיעו לאזור מוכה האסון, למרות שהמשטרה המקומית הטילה עוצר והמשמר הלאומי הוזעק.

אסון הטבע הקטלני ביותר, שנגרם עקב סופת טורנדו, אירע ב-18 במרס 1925. אז נהרגו 747 בני-אדם בסופות שפקדו את


 מיסורי, איליוני ואינדיאנה. הסופה השלישית בחומרתה אירעה במרס 1932, אז נהרגו 332 בני-אדם, כולם במדינת אלבמה. בשנת 1974 נהרגו 315 בני-אדם בסופה שפקדה את דרום המדינה.

ביום חמישי פקדו את ארצות-הברית עשרות סופות. האמריקנים הסתתרו במרתפים ובמקומות הנמוכים ביותר בבתיהם, אבל במקרים רבים זה לא עזר להם. סופת הטורנדו, שתוארה כרעש של רכבת דוהרת, עקרה בתים שלמים על יושביהם. שבריר של שנייה הפריד בין חיים ומוות.

לכתבה באתר ynet


כתבות קשורות:
גל סופות טורנדו בדרום ארה"ב, כ-200 הרוגים
מזימות בינלאומיות: החורף הקשה של מדעני האקלים
שיגעון האקלים: תופעות מזג האוויר צפויות להתרבות
העולם מתחמם? בואו נהנדס את האקלים
How are Global Warming and the Gulf Stream Connected?

Comments