הוריקן סנדי בדרך לניו יורק: "קטסטרופה"

פורסם: 27 באוק׳ 2012, 4:24 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 באוק׳ 2012, 12:05 ]

ההוריקן שהותיר 40 הרוגים בקאריביים מתקרב לארה"ב ועלול לפגוע בה כבר מחר. "אנחנו כנראה מסתכלים על התרחיש החמור ביותר"

סוכנויות הידיעות | 26/10/2012 21:54 
תגיות: הוריקן,ניו יורק
 
הוריקן סנדי, שכבר הותיר אחריו קרוב לארבעים הרוגים בקאריביים, עושה דרכו לארצות הברית – והוא צפוי לפגוע בחוף המזרחי החל מיום ראשון. בניו יורק נערכים לספוג רוחות בעוצמה של יותר מ-120 קמ"ש, ולכמויות גשמים אדירות.
צילום לוויין של הוריקן סנדי
צילום לוויין של הוריקן סנדי צילום: אי-פי
על פי הערכות, מדובר בסערה הקשה ביותר שעתידה לפקוד את החוף המזרחי בעשרים השנים האחרונות, ועלות הנזקים עלולה להאמיר לסכום של כחמישה מיליארד דולר.

"יש לסופה אפשרות להפוך לדבר החמור ביותר", הזהירה נציגה במשרד לביטחון פנים בהתייחסה לתחזיות שמדברות על כך שסנדי תתלכד עם סערה נוספת ותהפוך ל"מגה" סופה. לדבריה, בניו יורק עלולים הנחשולים מהים לגרום לנזק הרסני יותר מאשר זה שיצר ההוריקן איירין בשנה שעברה.

מחר יקיימו גורמים בכירים הערכת מצב בנוגע לפינוי אפשרי של תושבים בעיר ובמדינה בכלל. "הציבור צריך להתחיל להתכונן", אמרה הנציגה שסיפרה כי התחבורה הציבורית והרכבת התחתית ככל הנראה יושבתו עם הגיעה של הסערה. "הדבר הראשון במעלה הוא הבטיחות – בזה אנחנו לא לוקחים אף סיכון. אנחנו מקווים לטוב ביותר, אבל נערכים לגרוע מכל".
צילום: MCT
הוריקן סנדי מתקרב לחופי פלורידה צילום: MCT
 
גם רומני חושש מ"סנדי"

החזאים בארה"ב עדיין מגדירים את הסערה כ"קטסטרופלית". לדבריהם, "הרוחות ישפיעו על אזור נרחב החל ממדינת וירג'יניה, דרך ניו יורק ועד ניו אינגלנד – ועלולות לגרום להפסקות חשמל ולנזק ברכוש".

סגן ראש עיריית ניו יורק קאס הולווואי אמר הסערה כבר הסבה נזק ניכר במקומות שבהם היא חלפה, ולכן "אנחנו לוקחים את זה מאוד ברצינות".

"צפויים יומיים קשים מקייפ האטרס (שבקרוליינה הצפונית) ועד בפלורידה", אמר החזאי ג'ים סיסקו ממרכז החיזוי הפדרלי במרילנד. "אין לנו הרבה תקדימים מודרניים למה שהמודלים מראים לנו".

חלק מהחזאים השוו את הצפוי לסופה העזה שפגעה בחוף ניו אינגלנד ב-1991, אבל סיסקו ציין כי הסופה ההיא לא פגעה באזור מאוכלס כפי שצפוי כעת. עם זאת, היא גם לא צפויה להיות כמו הסופה שהתרחשה בליל כל הקדושים לפני שנה, אשר גרמה לשלג מוקדם בצפון מזרח ארה"ב.

ההוריקן גם עלול לשבש את התוכניות של המועמדים לנשיאות ברק אובמה ומיט רומני דווקא בישורת האחרונה של קמפיין הבחירות. ממטהו של רומני נמסר כי העצרת שתוכננה בווירג'יניה ביום ראשון בוטלה, ומצדו של אובמה אמרו כי הם "עוקבים" אחרי התקדמות הסערה. החשש בארה"ב הוא שבשל היקפה של הסופה, הליך ההצבעה המוקדמת עלול להיפגע שכן תהיה בעיה במדינות שונות להגיע לקלפיות.

צילום: אי-פי
תושבים בג'מייקה התפנו מבתיהם לקראת ההוריקן צילום: אי-פי
 

 

כתבות קשורות:
Comments