ניו יורק שוב על הכוונת: הוריקן חדש בדרך

נשלח 4 בספט׳ 2011, 11:21 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 4 בספט׳ 2011, 11:33 ]

בעוד תושבי החוף המזרחי עדיין מתאוששים מנזקי איירין ההוריקן החדש קטיה מתעצם מעל האוקיינוס ועלול לפגוע בארצות הברית בשבוע הבא

סוכנויות הידיעות | 4/9/2011 18:36
תגיות: הוריקן,הוריקן קטיה,ארצות הברית

האם תושבי ניו יורק צריכים להתכונן לפגיעת הוריקן נוסף? השירות המטאורולוגי האמריקאי הודיע היום (א') כי ההוריקן קטיה, שמתעצם מעל האוקיינוס האטלנטי, עשוי לפגוע בחופים המזרחיים של ארצות הברית בשבוע הבא.

הוריקן איירין במבט מהחלל. קטיה תספק שידור חוזר?
הוריקן איירין במבט מהחלל. קטיה תספק שידור חוזר? צילום ארכיון: רויטרס

בעוד ארצות הברית עדיין מתאוששת מהוריקן איירין, שהותיר אחריו עשרות הרוגים, הצפות נרחבות ונזק שנאמד במיליארדי דולרים – שוב מוציאים החזאים אזהרת הוריקן.

קטיה, שמו של ההוריקן הנוכחי, הולך ומתעצם מעל האוקיינוס האטלנטי והוא מוגדר כעת בדרגה 2 מתוך 5. מוקד הסערה כ-450 ק"מ צפון מזרחית מאיי ליווארד שבאוקיינוס השקט והוא מתקדם מערבה במהירות של כ-20 ק"מ לשעה. נכון לשעה זו יוצר ההוריקן רוחות בעוצמה של למעלה מ-100 קמ"ש.

עוקבים בדריכות אחרי המסלול של הסערה

על פי המודלים קטיה לא עתידה לפגוע בקרוב באזורים יבשתיים, אך היא עלולה לפגוע בחוף המזרחי של ארצות הברית בסוף השבוע הבא, בכלל זאת במדינת ניו יורק. ההערכות הקודרות של החזאים מדברות על הוריקן בעוצמה 3 בזמן הפגיעה בארצות הברית. לשם השוואה, ההוריקן איירין שחולל את הנזק המשמעותי בניו יורק ושכנותיה היה בדרגה שבין 1 לבין סופה טרופית (דרגה מתחת להוריקן).

"בהתאם להתפתחות של הסופה, קטיה עלולה להמשיך בכיוונה מערבה ולפגוע בחוף המזרחי, אך באותה מידה היא עשויה להישאר מעל האוקיינוס ולדעוך שם", אמר החזאי האמריקאי בריאן אדוורס. לאור הנזק מההוריקן הקודם ימשיכו בארצות הברית לעקוב באדיקות אחרי מסלולה של קטיה, לפיו יוחלט כיצד לפעול.
צילום: אי-פי
ניו יורק בזמן הפגיעה של איירין צילום: אי-פי

לכתבה באתר nrg
Comments