הערכות נזקי סנדי ממשיכות לגדול: צפויים להגיע ל-50 מיליארד דולר

פורסם: 2 בנוב׳ 2012, 4:10 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 3 בנוב׳ 2012, 9:59 ]

הנזקים המבוטחים עד 20 מיליארד דולר ■ רק 1% מהבתים בניו יורק היו מבוטחים נגד שטפונות

מאת סוכנויות הידיעות, 1/11/2012
 
הנזקים לרכוש שגרמה סופת ההוריקן סנדי בארה"ב עשויים להגיע ל-50 מיליארד דולר, מהם עד 20 מיליארד דולר נזקים מבוטחים - סכום שיהפוך אותה לסופה השנייה הכי הרסנית בתולדות ארה"ב אחרי סופת ההוריקן קתרינה בשנת 2005, דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

חברת מחקר המודלים של אסונות Eqecat העלתה את הערכת נזקי הסופה לטווח של 50-30 מיליארד דולר, מהם 20-10 מיליארד דולר נזקים מבוטחים. ביום שני עד העריכה החברה כי הנזקים המבוטחים של הסופה יהיו 10-5 מיליארד דולר, וחברה אחרת - AIR וורלדווייד, העריכה ביום שלישי כי הנזקים המבוטחים יהיו 15-7 מיליארד דולר.

במידה שהנזקים המבוטחים של סנדי יהיו בסופו של דבר בקצה העליון של טווח התחזית של Eqecat היא תהיה הסופה שגרמה את הנזק המבוטח הגדול ביותר למעט הוריקן קתרינה, שגרמה לנזקים מבוטחים של 41.1 מיליארד דולר כאשר הכתה בחופי מפרץ מקסיקו בשנת 2005. הוריקן אנדרו, שנכון לעכשיו היא הסופה השנייה בחומרתה במונחי נזקים מבוטחים, גרמה בשנת 1992 לנזקים מבוטחים של 15.5 מיליארד דולר, או כ-23 מיליארד דולר בהתאמה לאינפלציה.

בה בעת, ניתוח שערך העיתון "וול סטריט ג'ורנל" העלה כי רק חלקיק מבעלי הבתים בחלק מהאזורים שנפגעו מהסופה סנדי, היו בעלי פוליסות ביטוח המכסות נזקים משטפונות. כך למשל, בעיר ניו יורק, רק 1% מיחידות הדיור היו מבוטחות נגד שטפונות, ובעיירה מונאצ'י במדינת ניו ג'רזי - שנפגעה בצורה קשה במיוחד מהסופה - רק 21% מהבתים היו מבוטחים נגד שטפונות. שיעור המבוטחים נגד שטפונות באטלנטיק סיטי הוא 41%.       

נזקי הוריקן סנדי
צילומים - סוכנות אי.פי, רויטרס
להגדלת תמונה - לחץ עליה.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mitt Romney vs. Sandy

כתבות קשורות:
 
Comments