החוף המזרחי בארה"ב נערך להוריקן "איירין": הנזק בקאריביים - 1.1 מיליארד דולר

פורסם: 27 באוג׳ 2011, 0:41 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 27 באוג׳ 2011, 4:48 ]
27/8/2011, מאת סוכנויות הידיעות

(עדכון) הסופה אמורה להגיע לחוף המזרחי היום ■ 6 מדינות בארה"ב הכריזו על מצב חירום ■ מערכות הרכבת התחתית והאוטובוסים בניו יורק יושבתו החל משבת בצהריים ■ 1,400 טיסות בוטלו ■ הופעות ואירועי ספורט בוטלו

החוף המזרחי של ארה"ב נערך לקראת סופת ההוריקן "איירין", שצפויה לפגוע היום בצהריים (שעון ארה"ב). מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיעה כי מערכות הרכבת התחתית והאוטובוסים בעיר ניו יורק יושבתו החל משבת בצהריים שעון ניו יורק, וכי במידה שמהירות הרוחות בסופה תעלה על 100 קמ"ש, ייסגרו לתנועה הגשרים בעיר.

צילום: אי–פי

סופת ההוריקן "איירין" גרמה כבר לנזק של 1.1 מיליארד דולר באמדן נזק מבוטח באיים הקריביים - כך לפי חברת AIR  העולמית האומדת את מימדי האסון. עם זאת, כאשר יגיע העת לגבות את הכספים אולי יווצרו קשיים שכן חברה אחרת, Eqecat, המתחרה ב-AIR , אמדה את היקפי הנזק עד כה בלא יותר מ-600 מיליון דולר. ההבדלים הגדולים בין שתי החברות הינם טיפוסיים ומייצגים את הקושי בקביעת נזק זמן קצר לאחר הפגיעה.

AIR , שעד אומדנה מתבססים רוב חברות הביטוח באזור, הזהירה כי איירין תגרום לנזק כבד יותר מאשר הסופה "פלויד" משנת 1999 שהיתה האחרונה שתקפה את האזור באופן ישיר. השאלה הבאה היא מה יהיה היקף הנזק שייגרם בחוף המזרחי, כאשר מספר הערכות שמו תווית מחיר של 4 טריליון דולר לפיצויים שיידרשו לתת חברות הביטוח. ניתוח אנליסטי של הבלוג FiveThirtyEightבניו יורק טיימס מצא כי סופות הוריקן מקטגוריה 2 שיתקרבו אפילו עד למרחק של 100 מייל (כ-160 ק"מ) מהעיר ניו יורק יגרמו לנזק של לפחות 2.15 מיליארד דולר בעיר בלבד.

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, הודיע על פינוי חובה של תושבי האזורים נמוכים הסמוכים לקו החוף בעיר ועל פתיחת 91 מקלטי חירום בעיר לקליטת התושבים שיפונו.


בה בעת, בתי הקזינו בעיר אטלנטיק סיטי נסגרו ביום שישי בשעה 20:00 בערב לפי שעון ניו יורק, ויישארו סגורים בכל מהלך סוף השבוע, על רקע היערכות העיר לסופה. הופעות שהיו מתוכננות באטלנטיק סיטי בסוף השבוע, בהן הופעות של פרנקי ואלי, דוני אוזמונד ולינירד סקינרד, נדחו.

חברות תעופה הודיעו על ביטול 1,400 טיסות, ושורה ארוכה של אירועי ספורט שהיו מתוכננים לסוף השבוע אף הם נדחו או הוקדמו, בהם משחקים בליגות הפוטבול, הבייסבול והכדורגל של ארה"ב.

סופת ההוריקן "איירין" אמנם נחלשה וירדה מרמה 3 לרמה 2 ומהירות הרוחות בה כרגע היא 175 קמ"ש, אולם מרכז ההוריקן הלאומי בארה"ב מסר שהסופה עלולה להתחזק מחדש, ולפגוע בחופי צפון קרוליינה כשהיא בין רמה 2 לרמה 3. ישנם חזאים שאף סבורים כי הרוחות עומדות להתחזק עוד יותר, וכי איירין צפויה לגדול ולהפוך לסופה בדרגה 4. הרוחות עלולות להגיע אז למהירות של יותר מ-210 קמ"ש.


שש מדינות לאורך החוף המזרחי במדינה הכריזו על מצב חירום: צפון קרוליינה, מרילנד, וירג'יניה, דלוור, ניו ג'רזי וניו יורק. המדינה הראשונה שצפויה להיפגע היא צפון קרוליינה, ומשם תמשיך הסופה צפונה לאורך רצועת החוף עד לניו יורק. גורמים בחוף המזרחי החלו להורות על פינוי תיירים מאיי המחסום שלאורך חופי צפון קרוליינה, כאמצעי זהירות מקדים לאפשרות שהסופה תהפוך להוריקן הגדול הראשון שיפגע באזור זה שבע שנים.

לכתבה בדהמרקר

כתבות קשורות:
דיון בקפה דהמרקר: קשר בין שינויי האקלים לסופת הטורנדו בג'ופלין? לעולם לא!
אסור לעשות הקשרים
ההתחממות הגלובלית אמיתית? הרפובליקנים לא בטוחים
התושבים באיי האוקיינוס השקט בסכנת הכחדה
דליפה? זיהום? שרה פיילין רוצה רק לקדוח
2010 עומדת להיות השנה החמה ביותר מאז החלו המדידות
Climate of Denial, by Al Gore - אקלים של הכחשה, מאת אל גור

ראש העיר ניו יורק הורה על פינוי 300 אלף איש לקראת הוריקן איירין
"כוננות איירין": 2 מיליון פונו, מתוכם 250 אלף בניו יורק
החוף המזרחי בארה"ב נערך להוריקן "איירין": הנזק בקאריביים - 1.1 מיליארד דולר
הוריקן איירין: הסופה בדרך לניו-יורק, בוטלו טיסות מישראל
שיגעון האקלים: תופעות מזג האוויר צפויות להתרבות
עלות אסונות הטבע באוסטרליה - 9 מיליארד דולר
נהר המיסיסיפי עולה, פינוי באזור ממפיס
בעולם חוששים מהגירת אקלים
בעקבות הגשם הכבד שפגע ביבולי התירס בארה"ב - מחירי הסחורות החקלאיות צפויים לעלות
פינויים המוניים באילינוי ובמיזורי בשל הצפות
אסון קבע: מה קרה למזג האוויר בארה"ב?
מעקב קרחונים נאסא: תמונת קרחון צף בים האנטרקטי
Glacier Meltdown Disaster 1/5

Comments