יפן: הרוג ופצועים רבים מפגיעת סופת טורנדו

פורסם: 6 במאי 2012, 2:56 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 6 במאי 2012, 2:56 ]

סופה נדירה פגעה בעיר טסוקובה, 60 ק"מ מטוקיו. נער בן 14 נהרג ולפחות שלושים איש נוספים נפצעו. קרוב ל-200 בתים נפגעו

סוכנויות הידיעות | 6/5/2012
 
תגיות: יפן,טורנדו
הטבע שוב פגע ביפן: נער אחד נהרגו ועשרות בני אדם נפצעו היום (א') כאשר סופת טורנדו נדירה השתוללה צפונית מזרחית לבירה טוקיו, הרסה בתים והותירה אלפים ללא חשמל.
 
מבנים שניזוקו בסופת הטורנדו ביפן.
מבנים שניזוקו בסופת הטורנדו ביפן. צילום: אי-פי
 
כוחות הצלה גדולים הגיעו לעיר טסוקובה, 60 ק"מ מטוקיו, אחרי פגיעת הטורנדו. עד כה דווח על נער בן 14 שמת אחרי שנפצע אנושות מפגיעת הטורנדו. לפחות 30 בני אדם נוספים ופונו לבתי החולים לצורך קבלת טיפול.

בצילומי טלוויזיה מהזירה נראו בתים שאיבדו את גגותיהם, מתחמי דירות עם מרפסות שבורות וחלונות מרוסקים, מכוניות הפוכות ועמודי טלפון וחשמל שנפלו כמעט לחלוטין. במרכז החירום נמסר על 30 עד 50 בתים שנפגעו, אולם רשת הטלוויזיה NHK דיווחה על 200 בתים שניזוקו. חברת החשמל מסרה כי 24 אלף בתים נותרו ללא זרם, אולם לא הייתה פגיעה בכור בפוקושימה שקרס באסון הטבע בשנה שעברה.

"אפשר היה לראות רוח רועמת שמתקדמת כאשר בתוכה יש ניצוצות מקווי המתח", סיפר אחד התושבים. "הרוחות נשבו לתוך הבית שלי. זה נמשך רק רגע אחד", הוסיפה אישה שכבר הייתה עסוקה בניקיון הבית.

סוכנות החיזוי היפנית פרסמה התרעות מפני סופות טורנדו למרבית החלקים במזרחה של המדינה, והתושבים נקראו לחפש מקלט במקרה שהם נקלעים לרוחות פתאומיות ולסופות רעמים.

כתבות קשורות:
Comments