מצגת: מזג אוויר קיצוני בעולם

נשלח 9 באוג׳ 2010, 6:11 על ידי Sustainability Org
עודכן ב- 11:51 08/08/2010

השלכות השרב הישראלי מתגמדות לנוכח תופעות מזג האוויר הקיצוניות ברחבי הגלובוס. צפו בעולם משתגע

מאת סוכנויות הידיעות

מזג אוויר קשה הכה באזורים רבים בעולם בסוף השבוע. לפחות שבעה בני אדם נהרגו בשטפונות קשים בפולין, בגרמניה ובצ'כיה. במחוז בצ'כיה הגובל עם פולין וגרמניה פונו מבתיהם לפחות אלף בני אדם ובמזרח גרמניה דיווחה המשטרה על מותם של שלושה.

בהודו נהרגו שלשום יותר מ-110 בני אדם ומאות אחרים נחשבים לנעדרים בשטפונות שפקדו את חבל לדאק בצפון המדינה. בצפון קוריאה גרמו הגשמים העזים למפולות שחסמו מסילות רכבת, הרסו בתים ויבולים.במזרח סין המשיכו השטפונות לזרוע הרס גם במהלך סוף השבוע. לפי שינחואה, סוכנות הידיעות הממלכתית של סין, גרמו השיטפונות למותם של לפחות 1,450 בני אדם בשנה האחרונה, השטיחו יותר מ-1.3 מיליון בתים והרסו מיליוני דונמים חקלאיים.

ברוסיה, המשיכו להשתולל שריפות קשות ברחבי המדינה. לפי הדיווחים, הצבא הרוסי חפר תעלה באורך 8 קילומטרים על מנת להרחיק את השריפות מהמתקן הגרעיני סארוב באזור ניז'ניי נובגורוד, כ-350 קילומטר ממוסקווה. השריפות גרמו בימים האחרונים לערפיח כבד ולריכוז גבוה של מזהמים באוויר. טיסות רבות ממוסקווה מעוכבות או מבוטלות ותושבים רבים לא יוצאים לרחוב ללא מסיכות מגן.

באחרונה, ניתק קרחון ענק מקרחון "פטרמן" בצפון גרינלנד, והחל לעשות את דרכו לכיוון קנדה. אנדרס מונקוב, חוקר מאוניברסיטת דלאוור האמריקאית, אמר כי הקרחון הלך וגדל במשך השנים האחרונות, אבל אף אחד לא ציפה שחלק כה גדול יישבר. הקרחון שניתק הוא בשטח של כ-260 קמ"ר - פי ארבעה משטחו של האי מנהטן למשל.

לכתבה בהארץ
Comments