נהר המיסיסיפי עולה, פינוי באזור ממפיס

נשלח 9 במאי 2011, 3:01 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 9 במאי 2011, 3:14 ]

תושבים החלו להתפנות מבתיהם באזורים הנמוכים כאשר מפלס המים בנהר המיסיסיפי ממשיך לעלות לקראת שיא בהמשך השבוע

סוכנויות הידיעות | 8/5/2011 15:19
תגיות: נהר המיסיסיפי, הצפות

תושבים רבים באזורים הנמוכים בעיר ממפיס שבטנסי החלו לעזוב ביממה האחרונה את בתיהם, כאשר מפלס המים בנהר המיסיסיפי ממשיך לעלות והוא צפוי לגרום להצפות במחצית השנייה של השבוע.

החזאים מסרו כי הנהר צפוי להגיע ביום שלישי בלילה לגובה של 14.63 מטר, יותר מארבעה מטרים משלב ההצפה וסנטימטרים ספורים מתחת לשיא של 14.84 מטר שנקבע ב-1937. הבוקר הגיע המפלס לגובה של 14.41 מטר.
 
נהר המיסיסיפי עולה באזור ממפיס.
נהר המיסיסיפי עולה באזור ממפיס. צילום: אי-פי
 
החזאי ביל בורגוף אמר לרשת CNN כי מרכז העיר ממפיס יהיה מוגן יחסים בשל הסלעים הגבוהים שעולים מהנהר. עם זאת, הוא הזהיר כי עדיין יש סכנה של הצפות באזורים נרחבים. "קשה להתמודד עם זה אם זה משפיע עליך", אמר. "זה אירוע בהחלט משמעותי".

דוברת שירותי החירום בממפיס ובמחוז שלבי, הת'ר ריינולדס, מסרה כי תושבים בפארק קרוואנים כבר עזבו לקראת ההצפות הצפויות וכי הרשויות קראו לכל התושבים באזורי הסיכון לעזוב בהקדם. "אנחנו מקווים שאנשים יעזבו מרצונם", אמרה.

בורגוף ציין כי ההצפות לא יסתיימו במהירות וכי עד צהרי יום חמישי צפוי המפלס לרדת בסנטימטרים בודדים. הוא אף העריך כי הנהר עשוי להישאר מעל גובה מפלס ההצפות עד החודש הבא.

ההצפות בנהר המיסיסיפי ובנהר אוהיו גרמו בשבועות האחרונים לפינויים המוניים במדינות מיזורי, אילינוי, אינדיאנה, טנסי, קנטקי וארקנסו. בעוד שבמדינות שבמעלה הזרם נרשמה הקלה מסוימת, כעת עובר העומס למדינות שבמורד, כאשר בהמשך ניצבות לואיזיאנה ומיסיסיפי בפני אפשרות של הצפות.

יחידת ההנדסה הצבאית כבר הודיעה כי תפתח במעלה הזרם לכיוון ניו אורלינס מאגר שיכול להכיל 1.87 מיליון גלונים של מים, בניסיון להקל על העומס בנהר ולמנוע הצפות בעיר שלפני קרוב לשש שנים סבלה מההוריקן קתרינה.

לכתבה באתר nrg


כתבות קשורות:

פינויים המוניים באילינוי ובמיזורי בשל הצפות

שיטפונות בקולומביה: "כמו הוריקן שלא עוזב"

ראש ממשלת אוסטרליה: ההצפות הן אסון הטבע הגדול ביותר במונחים כלכליים

Comments