האפיפיור: להגיע להסכם להפחתת פליטות גזי חממה

נשלח 28 בנוב׳ 2011, 4:40 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 28 בנוב׳ 2011, 4:41 ]

ועידת דרבן לבעיות האקלים נפתחת היום. האפיפיור קרא למשתתפים לגבש עסקה אחראית ואמיצה להתמודדות עם שינויי האקלים

גבי גולדמן | 28/11/2011 10:46
תגיות: ועידת האקלים בדרבן,פליטות גזי חממה,התחממות כדור הארץ
שנתיים אחרי שמדינות העולם כשלו בכנס בקופנהגן בניסוח פרוטוקול והסכמה בינלאומית על הצעדים הנדרשים להפחתת גזי החממה, ובצל אזהרות חדשות מפני אסונות עתידיים הקשורים לאקלים כדור הארץ, תיפתח היום (ב') ועידת האקלים הגלובלית בחסות האו"ם בעיר דרבן שבדרום אפריקה. נציגים מכ-190 מדינות צפויים לנסות, שוב, להגביל את קצב פליטות הפחמן ומזהמים אחרים בעולם.

האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר קרא אתמול (א') למשתתפי ועידת האקלים לעצב עסקה אחראית ואמינה שתביא לצמצום פליטות גזי החממה. בנדיקטוס, מי שזכה לכינוי "האפיפיור הירוק", ביקש מהמשתתפים למצוא את הדרך הנכונה לגבש תחליף לפרוטקול קיוטו שצפוי להסתיים ב-2012.
צילום: איי-אף-פי
האפיפיור. למען הסביבה צילום: איי-אף-פי

"אני מקווה שכל חברי הקהילה הבינלאומית יצליחו להסכים ולגבש תגובה אחראית להתחממות כדור הארץ, תוך התחשבות בצרכים של הדורות הבאים", אמר במהלך ברכת יום ראשון המסורתית שלו בסטודיו שלו המשקיף סנט כיכר פטרוס.

עבור האפיפיור הגרמני לא מדובר בסתם הצהרות. הוא בעצמו הורה על התקנת קולטים סולארים בוותיקן ואף הצטרף למספר יוזמות להפחתת פליטות גזי החממה. הוא טוען כי שינויי האקלים מאיימים על הזכות של האנשים לחיות בבריאות ובשלום.

צילום: איי-פי
העולם מפגין לקראת ועידת האקלים צילום: איי-פי
המצב הבינלאומי כיום מסובך למדי: ארגוני סביבה מאשימים את ממשלות המערב כי הן מנצלות את כוחן כדי לכפות על העולם השלישי הסדרים שייטיבו עמן. המדינות העניות רוצות שהמדינות המתועשות יתחייבו לקצץ יותר, אבל העשירות אומרות שאינן יכולות לשאת בנטל לבד ומתעקשות שמדינות בעלות קצב פיתוח מואץ כמו הודו, סין וברזיל, יתחייבו לאמץ צעדים שיובילו לכלכלה ירוקה יותר - שהיא מן הסתם גם יקרה יותר.

כתבות קשורות:
Comments