פינויים המוניים באילינוי ובמיזורי בשל הצפות

נשלח 9 במאי 2011, 3:04 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 9 במאי 2011, 3:13 ]

עיירה שלמה באילינוי ומאות בני אדם במיזורי פונו אחרי שמפלס המים בנהרות אוהיו והמיסיסיפי עלה לשיא חדש. הצבא מתכונן לפוצץ סכר

סוכנויות הידיעות | 1/5/2011 14:56
תגיות: הצפות, אילינוי, מיזורי

מרבית תושבי העיירה קהיר שבאילינוי התפנו הלילה (א') מבתיהם אחרי ששני הנהרות הסמוכים החלו לעלות על גדותיהם וגבר החשש מפני הצפות מסוכנות. מאות בני אדם פונו גם במדינת מיזורי הסמוכה.

ראש העיר, ג'דסון צ'יילדס, הורה לכל 2,800 התושבים לעזוב באופן מיידי את העיירה, לנוכח הסכנה הגוברת מעליית המפלס של נהר המיסיסיפי ונהר אוהיו, שנפגשים ליד קהיר. המשטרה מסרה כי עד כה לא נראה שהתושבים לא נענו לקריאה, אם כי השוטרים יעברו מדלת לדלת כדי לוודא שכולם עזבו.
 
דרך חסומה בשל ההצפות באילינוי.
דרך חסומה בשל ההצפות באילינוי. צילום: אי-אף-פי
 
לפנות בוקר הגיע המפלס בנהר אוהיו לגובה של 18.16 מטר, ובכך שבר את השיא של 18.13 שנקבע ב-1937, כאשר המים ממשיכים לחלחל באיטיות מבעד לסכר בירד פוינס שבמיזורי הסמוכה. ההערכה היא שבאמצע השבוע יגיע גובה המים ל-18.44 מטר.

יחידת מהנדסים צבאית הניחה שתי דוברות מלאות חומרי נפץ סמוך לסכר לקראת האפשרות שיהיה צורך לפוצץ חור שיוריד את המפלס ויקל על העיירה. מייג'ור גנרל מייקל וולש, שאחראי על היחידה הצבאית, ציין כי עדיין לא התקבלה החלטה לגבי הפיצוץ המבוקר והיא תלויה בתנאים בשטח. "שעון ההחלטה החל לרוץ", אמר.

ההחלטה על פיצוץ הסכר גרמה למחלוקת קשה בין אילינוי לבין מיזורי, כאשר הרשויות במיזורי הגישו עתירה לבית המשפט נגד הצעד. אולם ביום שישי קבע שופט פדרלי כי חוק מ-1928 מתיר לבצע את הפיצוץ כדי להקל את הלחץ על הנהר.

בינתיים ממשיכים גם במיזורי להיערך לקראת ההצפות הצפויות. 230 בני אדם שמתגוררים מאחורי הסכר כבר פונו מבתיהם, וכעת מתמקדות הרשויות בהגנה

על הבתים, על הציוד החקלאי ועל רכוש נוסף שנותר מאחור. כמו כן התבקשו עוד 800 בני אדם שנמצאים באזורים הסמוכים לעזוב את בתיהם.

אזור המפגש של שני הנהרות מספק את הפרויקט הגדול בעולם לשליטה בהצפות. המהנדסים הזהירו כי אם מפלס המים בנהר המיסיסיפי יעבור את הגובה של הפרויקט, הוא עלול להציף ערים, להרוס שדות חקלאיים ועסקים ולשתק את כל התחבורה באזור.

לכתבה באתר nrg


כתבות קשורות:
נהר המיסיסיפי עולה, פינוי באזור ממפיס
פינויים המוניים באילינוי ובמיזורי בשל הצפות
שיטפונות בקולומביה: "כמו הוריקן שלא עוזב"
ראש ממשלת אוסטרליה: ההצפות הן אסון הטבע הגדול ביותר במונחים כלכליים
Comments