רשתות הקפה מעלות מחירים: כוס קפה תתייקר ב-15%

פורסם: 24 בפבר׳ 2011, 1:46 על ידי: Sustainability Org
זאת בעקבות מחירי הקפה שזינקו ב-90% בחודשים האחרונים והגיעו לשיא של 14 שנה. רונן נמני, בעלי רשת קפה קפה: "אין מנוס מעליית מחירים לצרכן"
אורנה יפת 24.02.11, 10:56

העלייה המתמשכת במחירי פולי הקפה בעולם הגיעה לכיסו של הצרכן. חלק מרשתות הקפה כבר העלו מחירים בינואר, ביניהן ארומה ישראל, ארומה תל אביב ואספרסו בר; אחרות, שעד כה ספגו את התייקרות חומרי הגלם, מעלות מחירים בימים אלה.

 

מחירי הקפה זינקו ב־90% בחודשים האחרונים, והגיעו השבוע לשיא של 14 שנה. החוזים העתידיים על הקפה הוכפלו בשנה האחרונה, וסגרו בשבוע שעבר על 2.46 דולר לפאונד (5.42 דולר לקילו) - המחיר הגבוה ביותר מאז 1997.

פולי הקפה מהווים רק חלק קטן מעלות מחירה של כוס קפה, אך לצדם נרשמה בחודשים האחרונים גם עליית מחירים של החלב הגולמי. לדברי אילן שנהב, הבעלים של חנות חותם הקפה ברמת שרון, "עלות פולי הקפה בכוס קפה מהווה כ־5% מהמחיר הכולל. בשילוב מרכיב החלב, מדובר ב־15%–20%".

 

רשתות הקפה צפויות לייקר את מחירה של כוס קפה ב־10%–15%. "המחיר של כל חומרי הגלם עלה בעשרות אחוזים", מסר ל"כלכליסט" רונן נימני, בעלי רשת קפה קפה. "לא נייקר את הקפה בסדר גודל של התייקרות פולי הקפה, אבל אין מנוס מעליית מחירים לצרכן".

 

"כל חומרי הגלם עולים, מחירי הקפה משתוללים, ויש עלייה של הסוכר והדלק", מסר גם עופר גבירצמן, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בקפה ג'ו. "בינתיים העלינו את מחירי הקפה, ואנחנו מנסים להימנע מעלייה של יתר המוצרים".


לכתבה בכלכליסט

Comments