רוסיה: כ-100 הרוגים בשיטפונות בדרום - "לא זוכרים שטפונות כאלה"

פורסם: 8 ביולי 2012, 13:02 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 8 ביולי 2012, 13:03 ]

הגשמים הכבדים שיתקו חיי אלפי אזרחים בקראסנודאר שעזבו את ביתם כדי להציל את חייהם. הקורבנות נהרגו בשל התחשמלות או טביעה

סוכנויות הידיעות, 7/7/2012
תגיות: רוסיה,שטפונות,גשמים
הגשמים הכבדים שירדו ברוסיה במהלך הלילה (שבת) וגרמו לשטפונות ולמפולות בוץ, גבו עד כה את חייהם של 103 קורבנות, שנסחפו אל הים או התחשמלו למוות, כך נמסר מסוכנויות הידיעות במדינה. המים הגיעו לגובה 28 ס"מ באזור קראסנודאר ושיבשו את חייהם של אלפי בני אדם.  
 
 המידע נמסר מגורמים אנונימיים במשרד הפנים הרוסי וכן מגורמים רשמיים בשירותי החירום ובמשטרה, שציינו כי מרבית ההרוגים הם אנשים מבוגרים שטבעו בשנתם במהלך הלילה. אל הים השחור, הגובל באזור וממוקם 1,200 קילומטרים מהבירה מוסקבה, נסחפו עשרות אזרחים וטבעו בו למוות.

תושבים נוספים, ששרדו עד כה את השטפונות, נאלצו לעזוב את ביתם ולנסות להינצל באמצעות היתלות על עצים או עלייה לגגות הבתים, לאחר שהמים הציפו אלפי בתים, כבישים ואף גרמו לעצירת משלוחי הנפט מנמל נובורוסיסק.

"מכוניות רבות התהפכו וכך גם משאיות ענק", סיפר ולדימיר אנוסוב, תושב האזור. "אנשים נמצאים ברחובות, הם נראים חסרי אונים. מסוקים טסים מעל ראשם ומנסים לפנות אנשים מאזורי השטפונות העזים. המשטרה מייעצת לאנשים ללכת למקומות אחרים".
"לא זוכרים שטפונות כאלה"

דובר המשטרה ציין כי הכוחות מתוגברים בשטח על מנת למנוע מעשי ביזה המוניים מהבתים הריקים. "השטפונות הכו אנשים בשנתם במהלך הלילה", אמר. "אתה לא יכול לעשות כלום עם זה, אזרחים רבים התחשמלו וחלקם נסחפו בים".

אך ככל הנראה כרגע הגשמים לא ייפסקו ביממה הקרובה, כך נמסר מדובר השירות המטאורולוגי הרוסי, שקרא לאנשים לא להילחץ, אך ציין: "אנחנו לא זוכרים שטפונות כאלה ב-70 שנה האחרונות. מעל חמשת אלפים משקי בית הוכו בגל הנוכחי".

גם הרכבות באזור נפגעו כתוצאה מהשטפונות, וכל הנסיעות המקומיות הופסקו בעקבות השטפונות. "המים עלו חצי מטר מעל הרכבות", מסרו משירותי הרכבת הרוסיים.

צילום: רויטרס
השטפונות ברוסיה היום צילום: רויטרס
 
Comments