שיטפונות בקולומביה: "כמו הוריקן שלא עוזב"

נשלח 9 במאי 2011, 3:07 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 9 במאי 2011, 3:12 ]

יותר מ-90 בני אדם נהרגו בהצפות ובמפולות בוץ. "זה אסון הטבע החמור ביותר", אמר הנשיא שהבטיח כי המדינה תתגבר על האתגר

סוכנויות הידיעות | 26/4/2011 11:28
תגיות: קולומביה, הצפות, שיטפונות

נשיא קולומביה קרא הלילה (ג') לתושבי המדינה לשמור על אחדות לנוכח הגשמים העזים והשיטפונות הקשים שגבו את חייהם של יותר מ-90 בני אדם מאז תחילת השנה.

הצלב האדום הקולומביאני דיווח כי עונת הגשמים הנוכחית היא הקשה ביותר מזה 40 שנה, ועד כה נספו לפחות 93 בני אדם ו-15 עדיין נעדרים, כאשר 69 אלף איבדו את בתיהם. השיטפונות והמפולות שיתקו את מרבית התשתית ביותר ממאה רשויות, בהן הבירה בוגוטה, כאשר עשרות כבישים נחסמו מסלעים ומבוץ.

"זה אסון הטבע החמור ביותר בזיכרוננו", אמר הנשיא חואן מנואל סנטוס בנאום טלוויזיוני לאומה. "זה כמו הוריקן שהגיע באמצע השנה ופגע בכל שטחנו וסירב להסתלק".
צילום: אי-פי-אי
הצפות בקולומביה. צילום: אי-פי-אי

סנטוס ציין כי תופעות טבע כמו לה ניניה, שגרמה לגשמים העזים הנוכחיים, צפויות להמשיך גם בעתיד. "אנחנו נצטרך להכין את המדינה לתופעה כמו זו שיש לנו כיום. השינוי האקלימי נמצא פה כדי להישאר" הזהיר הנשיא הקולומביאני.

הוא הכריז כי כרגע נמצא הסיוע ההומניטרי בראש סדר העדיפויות של הממשלה לצד אבטחת בתיהם של התושבים ושמירה על ביטחונם לנוכח הסכנות. "קולומביה גדולה יותר מהאויב שמולו היא ניצבת", הכריז סנטוס.

מדובר בשנה השנייה שבה קולומביה סובלת מגשמים ומהצפות בהיקף נרחב. לפני חודשים אחדים הסתיימה העונה הגשומה הקודמת שהותירה יותר מ-400 קורבנות בעוד יותר מ-2.8 מיליון בני אדם הפכו חסרי קורת גג או הושפעו באופן אחר מהגשמים.

לכתבה באתר nrg

כתבות קשורות:
פינויים המוניים באילינוי ובמיזורי בשל הצפות
נהר המיסיסיפי עולה, פינוי באזור ממפיס
ראש ממשלת אוסטרליה: ההצפות הן אסון הטבע הגדול ביותר במונחים כלכליים
Comments