טביליסי: הגשם היכה, הנהר הציף העיר ו-5 מתו

פורסם: 13 במאי 2012, 7:39 על ידי: Sustainability Org
בכמה אזורים הגיעו המים לגובה של 3 מטרים, העיפו מכוניות חונות, הציפו כבישים וגשרים, גרמו למפולות בוץ וסחפו בעלי חיים. חמשת ההרוגים - אם ושני ילדיה, אחד מהם בן 6 חודשים, ושני אנשים מבוגרים שנלכדו בתוך בתיהם שקרסו עליהם
AP, 13/5/2012

לפחות חמישה בני אדם נהרגו בשיטפונות עזים בטביליסי, בירת גיאורגיה, לאחר שגשם זלעפות ירד במשך הלילה וגרם לנהר מקומי לעלות על גדותיו. כך מסרו היום (יום א') הרשויות בגיאורגיה.

הרשות למצבי חירום מסרה כי אם ושני ילדיה, אשה מבוגרת ואדם מבוגר מתו בשכונת אורטצ'לה בטביליסי לאחר שנהר עלה אמש על גדותיו. כל החמישה נהרגו לאחר שבתיהם קרסו עליהם. אחד הילדים שנהרגו היה בן שישה חודשים והשני היה בן חמש שנים. לפחות 30 בני אדם פונו לקבלת טיפול רפואי.  

ראש העיר התחייב להעביר סיוע כספי לכל קורבנות השיטפונות (צילום: AP)
ראש העיר התחייב להעביר סיוע כספי לכל קורבנות השיטפונות (צילום: AP)

 

הצבא סייע לפנות תושבים מהאזורים שהוצפו (צילום: AFP)
הצבא סייע לפנות תושבים מהאזורים שהוצפו (צילום: AFP)

 

התחזית לשלושת הימים הקרובים - גשום (צילום: EPA)
התחזית לשלושת הימים הקרובים - גשום (צילום: EPA)

 

על פי עדי ראייה, מי הנהר הגיעו בכמה אזורים לגובה של שלושה מטרים, העיפו מכוניות חונות, הציפו גשרים וכבישים, גרמו למפולות בוץ ואף סחפו עמם בעלי חיים. כמו כן, בכמה שכונות בעיר הבירה הגיאורגית נותקה אספקת החשמל.  

ראש העיר טביליסי, גיגי אוגולאווה התחייב להעניק סיוע כספי לכל קורבנות השיטפונות. אוגולאווה לא יכול היה להעריך את גודל הנזק שנגרם לעיר, אך אמר שהוא "משמעותי ביותר".  
צבא גיאורגיה נחלץ לעזרת מאמצי עיריית טביליסי, פינה תושבים מאזורים שהוצפו וסייע בניקוי פסולת מהרחובות. מזג האוויר הגשום צפוי להימשך במדינה לפחות בשלושת הימים הקרובים, כך על פי תחזית מזג האוויר.
 
Comments