מחיר השיטפונות בתאילנד: 26 מיליארד דולר

פורסם: 5 בנוב׳ 2011, 1:23 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 11 בדצמ׳ 2011, 8:36 ]

ראש הממשלה החדשה סופגת ביקורת ציבורית נוקבת על הטיפול הלקוי בשיטפונות עד כה, העזים ביותר במדינה מאז 1942; הבנק המרכזי חתך את תחזית הצמיחה ל-2011 ב-40% ל-2.6% בלבד

4/11/2011, מאת סוכנויות הידיעות

השיטפונות העזים המכים בתאילנד גובים מחיר יקר עבור כלכלת המדינה, הנאלצת להתמודד לא רק עם הנזקים הישירים - הרס בתים, גשרים, כבישים ותשתיות - אלא גם עם הפסקת ייצור במפעלים, השבתת שדות תעופה מקומיים וירידה בתיירות. כעת נאמדים היקפי השיקום ב-26 מיליארד דולר, על פי שר האנרגיה של תאילנד.

ראש ממשלת תאילנד יינגלוק שינאווטרה, שנכנסה לתפקידה לפני שלושה חודשים, סופגת ביקורת נוקבת על תגובתה הלקויה של הממשלה לשיטפונות שהחלו בסוף ספטמבר. בסקר שנערך בבנגקוק בחודש שעבר ענו 75% מהנשאלים כי הממשלה לא תפקדה כראוי בתגובה לאסון הטבע. בסקר נוסף שנערך באוקטובר ב-19 מחוזות במדינה דורגו הצבא וארגוני סיוע לפני הממשלה באופן הטיפול בשיטפונות - הקשים ביותר מאז 1942.

צילום: רויטרס

"השיטפונות עשויים להתברר כצלצול ההשכמה שהממשלה הזאת נזקקה לו, כדי לבצע דברים שהיא היתה צריכה לעשות ממילא לטובת שיפור במדינה", אמר שר האנרגיה של תאילנד, פיצ'אי נריפטפאהן, שהעריך כי על מנת לשקם כראוי את נזקי השיטפונות יש להשקיע 26 מיליארד דולר (800 מיליארד באט). "הממשלה הזאת מתנהגת כמו ילד שרק התחיל ללכת ורוח חזקה שהגיעה הפילה אותו. אנחנו חייבים לקום ולהתחיל ללכת שוב", אמר.

הבנק המרכזי של תאילנד חתך לפני כשבועיים את תחזית הצמיחה ל-2011 בעקבות השיטפונות באחוז וחצי - מ-4.1% ל-2.6%. הבנק הודיע כי הצמיחה עלולה להיות אף נמוכה מכך ככל שהשיטפונות יימשכו.

"אני לא מאמינה בממשלה הזאת יותר", אמרה סופלאק אנטונה, בת 29 מבנגקוק. "הם אמרו שהכול בשליטה כבר הרבה פעמים, ושאין מה לדאוג, ויומיים שלושה אחר כך הכול הוצף".

"זה מצב של להיות או לחדול עבור יינגלוק", אמר מייקל מונטסאנו, עמית מחקר במכון ללימודי אסיה בסינגפור. "אם היא תעשה עבודה טובה בשיקום המדינה, הרבה מההססנות שנקשרה עם התפקוד שלה תישכח", הוסיף.

לכתבה בדהמרקר

כתבות קשורות:
שיטפונות קטלניים בתאילנד
בנגקוק: אלפים נמלטים מהשיטפון, שרק צפוי להחמיר

טויוטה: השטפונות בתאילנד חתכו את הרווחים ב-54%
Comments