שיטפונות קטלניים בתאילנד

נשלח 5 בנוב׳ 2011, 1:19 על ידי Sustainability Org   [ עודכן 5 בנוב׳ 2011, 1:20 ]
השיטפונות הקטלניים בתאילנד גבו את חייהם של לפחות 377 אזרחים מאז פרצו והשפיעו על יותר מ-2 מיליון נוספים שנאלצו לפנות את בתיהם. עם זאת, מערכת של חומות למניעת שיטפונות מגנה על מרכז הבירה בנגקוק, שנותר יבש ברובו. ראש הממשלה פנתה לאזרחים ואמרה: "היו יותר סבלניים".

סוכנויות הידיעות, 29/10/2011

הגאות בתאילנד מתגברת וקיים חשש מהחרפה בשיטפונות. אולם, מסביב למרכז העיר בנגקוק קיימת רשת של הגנות מפני שיטפונות, שמגנה על מרכז העיר כבר 60 שנה. למרות הגשמים העזים והגאות שמציפים את המדינה, מרכז העיר נשאר יחסית מוגן. חוצות העיר הצפוניות, לעומת זאת, ממשיכות לסבול מהצפות.

ראש ממשלת תאילנד יינגלוק שינאווארטה אמרה היום לסוכנות הידיעות AP כי אחרי מספר שבועות של שיטפונות קטלניים במדינה, נראה כי השיטפונות מתחילים לסגת, אך הזהירה מגאות רצינית הצפויה במהלך סוף השבוע. שינאווורטה הפצירה באזרחים לא להיכנס לבהלה ולתת לשיטפונות להירגע באופן טבעי.

"החדשות הטובות הן שהמצב במחוז המרכזי השתפר בזמן שהמים נסוגים אט-אט", אמרה שינאווארה, "אני מודה לאנשים ומפצירה בהם להיות יותר סבלניים, במיוחד בסוף השבוע הנוכחי, בשל הגאות הגבוהה במיוחד".

מאז פרצו השיטפונות, נהרגו לפחות 377 בני אדם ויותר מ-2 מיליון בני אדם הושפעו. החומות למניעת שיטפונות במרכז העיר בנגקוק הצליחו למנוע את ההצפה במרכז העיר ממשא בקושי, כאשר ההפרש בין גובה החומות לגובה המים שמחוץ להן עמד על 3 סנטימטרים בלבד.

הערב: סיוע ישראלי ייצא לתאילנד

השיטפונות העזים בתאילנד נמשכים, ובישראל נרתמים לסייע. במוצאי השבת יעביר חיל הים משלוח סיוע למדינה מוכת האסון, בדמות 200 חגורות הצלה. להצפות גרמו גשמי מונסון חזקים, שהביאו עד כה למותם של 377 בני אדם וצפויים להימשך גם בשבועות הקרובים. אתמול המשיכו להימלט מהבירה בנגקוק, שרחובותיה הוצפו מים, אלפים מתושביה - מחשש שהנהר החוצה אותה ייעלה על גדותיו.

בעקבות המצב השורר בתאילנד, פרסמו שלטונות ארצות הברית אזהרת מסע לאזרחיהם שבה הם נקראים להימנע מהגעה לבנגקוק ולאזורים נוספים במרכז במדינה ובצפונה, שהוצפו בשטפונות קטלניים בשל גשמי המונסון מאז יולי האחרון.

המונים נמלטים על נפשם מבנגקוק

"ההצפות החמורות גורמות לשיבושים בתחבורה ובאספקת שירותים חיוניים באזורים רבים", נכתב באזהרת מחלקת המדינה האמריקנית.

פרט לבירה בנגקוק, מאיים מזג האוויר הקשה לפגוע גם באתרי תיירות פופולאריים במיוחד בתאילנד - כמו האי פוקט והעיר צ'אנג מאי שבצפון - שניהם יעדים אהובים במיוחד, בין היתר על מטיילים ישראלים.

באזהרת מחלקת המדינה נכתב עוד כי בבירה בנגקוק "מורגש מחסור במים לשתיה ובפריטי מזון נוספים, וכן שובשה אספקת החשמל. המרחב האווירי נסגר לטיסות פנים, אך נמל התעופה נותר פתוח לטיסות בינלאומיות".

לכתבה באתר רשת


כתבות קשורות:


בנגקוק: אלפים נמלטים מהשיטפון, שרק צפוי להחמיר
Comments