283 נהרגו בטייפון בפיליפינים; "משפחות נמחקו"

פורסם: 7 בדצמ׳ 2012, 4:36 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 7 בדצמ׳ 2012, 4:39 ]

אלפים נמלטו מבתיהם ומאות נוספים עדיין נעדרים. החשמל באיים הדרומיים הושבת וצוותי החילוץ מנסים לפלס את דרכם דרך הכבישים החסומים. "השיטפון הגיע בפתאומיות משום מקום"

 
מאת רויטרס, 5/12/2012
[לכתבת וידאו לחץ כאן]

לפחות 283 בני אדם נהרגו עד כה (רביעי) בטייפון "בופה" שמשתולל בפיליפינים. הטייפון, שהוגדר כגדול ביותר שהכה השנה באיים, נמצא כעת מעל האיים הדרומיים. הוא נחלש בהדרגה וממשיך לכיוון מערב, כשהוא מותיר אחריו הרס רב. לדברי שר הפנים במדינה, מנואל רוקסז, כ-300 בני אדם נעדרים כתוצאה מהסופה. "משפחות שלמות נסחפו", אמר רוקסז לכלי התקשורת בעת סיור בהריסות שהותיר אחריו הטייפון.שיטפון בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס) 

שיטפון בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס)

רוב האזורים בהם הכה הטייפון נותקו לחלוטין מאספקת חשמל. ברובם דווח על היעדר אמצעי תקשורת לצד חסימה של רוב הכבישים, גורמים שהקשו על כוחות החילוץ. על פי הדיווחים, הסופה גרמה לשטפונות ומפולות בוץ ברחבי המדינה. אלפי בני אדם נמלטו מביתם כתוצאה מהסופה, ועשרות טיסות למדינה בוטלו.

הריסות בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס) 

הריסות בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס)

האזור שספג את הפגיעה הקשה ביותר הוא מחוז קומפוסטלה ואלי, בו דווח עד כה על לפחות 160 הרוגים. "המים הגיעו בפתאומיות משום מקום, והרוחות היו עזות", סיפר מושל המחוז, ארתור אוי. לדבריו, השטפונות הגיעו לבתי הספר, המוסדות הציבוריים ובתי החולים בהם ניסו התושבים לתפוס מחסה. הוא ציין כי מאגרי מים בפסגות ההרים במחוז עלו על גדותיהם והזרימו מים רבים לרחובות.

אחד הכפרים נמחק לחלוטין מלבד מבנה בית הספר במרכזו. לדברי אחד הניצולים בכפר, עשרות תושבים ובהם גם ילדים, נסחפו בעת שהסתתרו במבנה ציבורי בכפר. "מצאנו חלק מהגופות במרחק של כעשרה קילומטרים משם", סיפר. ניצול אחר סיפר כי אמו נסחפה בשיטפון. "איבדתי את כל משפחתי", אמר. כ-20 טייפונים בדרגות עוצמה שונות מכים באזור הפיליפינים מדי שנה. לפני שנה בדיוק, הכה באי הטייפון ואשי – בו נהרגו כ-1,500 בני אדם.

הריסות בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס) 

הריסות בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס)

שיטפון בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס) 

שיטפון בפיליפינים, היום (צילום: רויטרס)


כתבות קשורות:
Comments