טייפון בדרך להכות את יפן: 1.3 מיליון פונו מבתיהם

נשלח 20 בספט׳ 2011, 7:22 על ידי Sustainability Org
סופת הטייפון "רוק", שעוצמת הרוחות שלה מגיעה ל-144 קמ"ש, צפויה להגיע למרכז המדינה ואולי גם לטוקיו. בינתיים, ערים רבות הוצפו בשיטפונות. ילד בן 9 ואשה בת 84 נעדרים: "נפלו למים"
AP, 20/9/2011

איתני הטבע לא מחייכים לארץ השמש העולה - ולא בפעם הראשונה השנה: יותר ממיליון בני אדם במרכז יפן נאלצו היום (יום ג') לפנות את בתיהם על רקע התחזיות שסופת הטייפון רבת העוצמה "רוק" תכה באזור. כבר עתה סובל האזור משיטפונות רבים והתקשורת ביפן דיווחה על שני בני אדם נעדרים.

רשת השידור היפנית NHK מסרה כי כ-1.3 מיליון בני אדם קיבלו הוראה לעזוב את בתיהם, בהם 80 אלף בני אדם מהעיר נגויה, העיר הרביעית בגודלה במדינה.

 

רוחות בעוצמה של 144 קמ"ש. פינוי תושבים בעיר נגויה (צילום: רויטרס)
רוחות בעוצמה של 144 קמ"ש. פינוי תושבים בעיר נגויה (צילום: רויטרס)

בעיר נגויה, גרמו גשמים כבדים לשיטפונות ולנזק רב בכבישים בעשרות אתרים בעיר. מראה דומה נצפה בערים סמוכות. כך מסרו גורמים בתת-המחוז אייצ'י.

 

ערים הוצפו, נזק רב לכבישים. תושבי העיר נגויה (צילום: AFP)
ערים הוצפו, נזק רב לכבישים. תושבי העיר נגויה (צילום: AFP)

 

ערוצי הטלוויזיה ביפן שידרו תמונות רבות של תושבים בנגויה שצועדים ברחובות ערים כשהמים מכסים חצי מגופם.

אחרי הצונאמי, הזבל
צפו בתמונות הניקוי ביפן / ynet
גל הפסולת העצום ששטף את צפון-מזרח יפן לאחר רעידת האדמה סחף עמו ספינות וזיהם מחוזות שלמים. השוואה בין תצלומים מהשבוע לאלו שצולמו לאחר הצונאמי מראים את מאמצי הפינוי וספינה שאולי תישאר כגלעד על היבשה
לכתבה המלאה

בחלקים רבים בעיר הוצבו כוחות הצלה כדי לפנות תושבים מהעיר באמצעות סירות גומי. המשטרה המקומית מסרה כי ילד בן 9 ואשה בת 84 נעדרים לאחר שנפלו אל תוך המים שהציפו את העיר.

 

השירות המטאורולוגי של יפן מסר כי הטייפון נמצא באזור החוף הדרומי של המדינה, בסמוך לאי שיקוקו, וכי עוצמת הסופה מגיעה ל-144 קילומטרים בשעה. על פי ההערכות, סופת הטייפון עשויה להגיע לאזור טוקיו מחר בשעות אחר הצהריים.

 

נראה כי בשנה הנוכחית, הטבע לא מאיר את פניו לארץ השמש העולה. לפני שבועיים נהרגו במדינה כ-90 בני אדם במפולות בוץ שנגרמו כתוצאה מסופת הטייפון "דאלאס".
 
Comments