צפו: כך נראות שד' רוטשילד לאחר שפני הים עלו

פורסם: 10 במאי 2014, 3:18 על ידי: Sustainability Org   [ עודכן 10 במאי 2014, 3:20 ]
נועה פרג - 13:30 08/05/14
מיזם World Underwater / מתוך: צילום מסך

התיאוריות סביב נושא ההתחממות הגלובלית רבות ומגוונות, ולמרות שלא כולם סבורים שזה אכן המצב כיום, ישנה הסכמה לגבי התופעות הנלוות להתחממות העולמית, בהן שינויי אקלים קיצוניים ועליית פני הים.

מסיבה כזו או אחרת, גם כאן בישראל יש היום מזג אוויר קיצוני בדמות סופת גשמים שלא ממש אופיינית לחודש מאי האביבי. זה העלה בנו את התהייה כיצד ייראו רחובות ישראל במידה ופני הים אכן יציפו את הערים המיושבות ולא רק יאיימו על ערי חוף.

לשמחתנו, אנחנו לא ממש צריכים לנחש. על מנת לקדם את יום איכות הסביבה העולמי שיחול ב-5 ביוני, פלטפורמת הגיוס למיזמים סביבתיים CarbonStory וסוכנות הפרסום BDDO בסינגפור העלו לאוויר אתר אינטרנט אינטראקטיבי שמאפשר לראות בדיוק את זה: כיצד ייראו מקומות בעולם אם וכאשר פני הים יעלו בצורה קיצונית.

מיזם World Underwater / מתוך: צילום מסך


באתר World Under Water, שמתבסס על Google Maps וזמין רק למשתמשי דפדפן הכרום, תוכלו לבחור באחת הערים המוצעות, בהן ניו-יורק, ברצלונה, דובאי ולונדון, ולראות כיצד הן ייראו במקרה כזה. לחילופין, תוכלו להזין כתובת מסויימת בכל עיר בעולם, וזה כולל הקלדת שמות של רחובות בעברית, ולראות הדמייה של אותו מיקום.

כך למשל ייראו שדרות רוטשילד בתל אביב:

מיזם World Underwater / מתוך: צילום מסךרחובות פריז:

מיזם World Underwater / מתוך: צילום מסך

רחובות ניו-יורק:

מיזם World Underwater / מתוך: צילום מסך

לא מדובר כמובן בהדמיה מתוחכמת אלא בהשתלת תמונה סטטית אחת על תמונות של מקומות שונים בעולם. אולם, זה עושה את העבודה ומעביר את המסר בצורה מוצלחת. את התוצאה תוכלו כמובן לשתף עם חברים בפיסבוק ובטוויטר, כשהאתר יאפשר לכם גם להיות קצת יותר אקטיביים מזה ולהיחשף לטיפים לצמצום פליטת גזי חממה ודרכים בהן תוכלו לתרום למיזמים סביבתיים שונים.


לכתבה באתר feeder


Comments