יותר מ-80 הרוגים מפגיעת טורנדו במיזורי

פורסם: 23 במאי 2011, 6:48 על ידי: Sustainability Org

סופה עזה פגעה בעיר ג'ופלין והותירה הרס רב, כולל לבית החולים המקומי. "זה מזכיר את התמונות של מלחמת העולם ה-2", סיפר תושב

סוכנויות הידיעות | 23/5/2011 10:45
תגיות: טורנדו, מיזורי,
הטבע ממשיך להכות בארצות הברית: לפחות 89 בני אדם נהרגו הלילה (ב') כאשר סופת טורנדו עזה פגעה בעיר ג'ופלין שבמיזורי וגרמה להרס נרחב, חודש לאחר שסדרה של סופות הותירה יותר מ-300 קורבנות במדינות הדרום.

הבוקר מסרה לין אונסטוט, דוברת העירייה שבדרום מערב מיזורי, על לפחות 24 הרוגים, אולם בהמשך התברר כי החשש שמדובר במספר נמוך יחסית התגלה כנכון ולפחות 89 נהרגו. צוותי חילוץ והצלה ממשיכים לחפש ניצולים בין ההריסות.
 
ההרס בג'ופלין.
ההרס בג'ופלין. צילום: אי-פי
 
אונסטוט אמרה כי הטורנדו, שככל הנראה היה ברוחב של קילומטר, פגע בבית חולים עמוס בחולים ובמרכז מסחרי שבו היו חנות כלי בנייה, כמה עסקים קטנים ומסעדות. כמו כן נפגעו כאלפיים בתי מגורים וחלקם נהרסו כליל. "אני חושבת ש-75 אחוז מהעיר נעלמה לחלוטין", אמרה קתי דניס מהצלב האדום האמריקאי.

מושל מיזורי, ג'יי ניקסון, שלח את המשמר הלאומי כדי לסייע בפעולות החילוץ, הנשיא ברק אובמה שיבח את מאמצי הסיוע. "אנחנו משבחים את המאמצים ההרואיים של מי שהגיבו ועובדים כדי לסייע לחבריהם ולשכניהם בתקופה קשה זו", אמר הנשיא שנמצא בדרכו לאירופה.

הסופה הייתה חלק ממערכת סוערת שהשתוללה ביממה האחרונה ברחבי המערב התיכון וגרמה לאזהרות מפני טורנדו מוויסקונסין ועד טקסס. רוחות עזות פגעו במיניאפוליס ובחלקים נוספים של מינסוטה ולפחות אדם אחד נהרג. החזאים הזהירו כי הסכנה עדיין קיימת וקראו לתושבים להישמע לאזהרות.
 
"הבית פשוט הלך"

התיאורים של התושבים אחרי פגיעת הטורנדו סיפקו תמונה מחרידה. "אתה רואה תמונות של מלחמת העולם השנייה, ההרס וכל ההפצצות. ככה זה נראה", אמר קרי סשטה, מנהל בית הספר התיכון שהפך שטוח לחלוטין. "זה הרס מוחלט לדעתי. אני פשוט לא יכול להאמין למה שאני רואה".

אחד המקומות שנפגע באופן הקשה ביותר הוא בית החולים האזורי סנט ג'ון. אנשי הצוות היו בעיצומן של הפעולות להעברת המאושפזים לתוך המסדרונות כאשר הסופה פגעה ישירות בבניין, ניפצה את החלונות והעיפה את הציוד למרחק עצום. במנחת בית החולים היה מסוק מרוסק, ובחניון הסמוך הפכו המכוניות לערימה אחת.

"הבית שלנו הלך. פשוט הלך", אמר אחד התושבים, טום רוג'רס, לעיתון ג'ופלין גלוב. "שמענו את הסירנות של הטורנדו בפעם השנייה. פתאום, הכל התרסק עלינו. הרמנו את הראש ולא היה שום דבר. הכל נעלם".

בחודש שעבר נהרגו יותר מ-350 בני אדם ואלפים נותר חסרי קורת גג כאשר סדרה של סופות טורנדו פגעה בשש מדינות בדרום ארה"ב. המדינה שנפגעה באופן הקשה ביותר הייתה אלבמה, שם היו מרבית הנפגעים, וגם כיום עדיין נמשכות פעולות השיקום.

Comments